Strah od klamidije

anju

Imam 19 godina.Prije tri tjedna par dana pri menstruacije dobila sam simptome vaginalne infekcije, bez ginekološkog pregleda koristila sam vaginalete i canesten kremu, simptomi infekcije kao da su nestali , tjedan dana nakon toga vraca ce žuti iscjedak i javlja se lagano krvarenje.Nema bolova u donjem dijelu trbuha. Jesu li to simptomi klamidije? Može li se ona vidjeti na papa testu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na osnovu iscjetka teško mi je reći da li je isti uzrokovan klamidijom.
Simptomi kod infekcije klamidjom u većine žena su slabi i nekarakteristični. Uglavom uzrokuje blage supkliničke infekcije, najčešće je mjesto upale jajnik i jajovod.
Moj Vam je savjet da učinite cervikalni bris na klamidiju. Također PAPA test nije specifičan za dokazivanje infekcije klamidijom. Dakle jedino cervikalni brisevi su sigurni za dokazivanje iste.

anju

Zaboravila sam reci da sam uz infekciju i menstruaciju imala i upalu grla za sto mi je doktorica opce prakse prepisala sumamed. takoder jos sada koristim lactogyn tablete i jedem puno acidofila. Posto se infekcija vraca sumnjam na klamidiju? je li moguce da je to klamidija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana učinite cervikalne briseve, neće biti klamidija jer se ona liječi sumamedom.
Dakle pošto imate recidivirajuće upale predlažem cervikalne briseve.

anju

Puno hvala!