Strije

monika

Poštovani! Prije 9 mj. imala sam spontani pobačaj. Od tada sam na težini dobila 8kg. A prije par mjeseci počele su mi je javljati strije po trbuhu. Zanima me dali je to posljedica trudnoće ili dobijanja na težini ili? I od čega sve može se dobiti strije?Što sve utječe na njihov nastanak?I kako ih se riješiti?

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Monika,
Vi ste u kratkom vremenu dobili na težini 8 kg, pa je to uzrok vaših strija. I u trudnoći je obično uzrok nastanka strija prekomjerni prirast težine. Međutim i neki hormonski poremećaji (dijabetes i dr) mogu biti uzrok prekomjernom prirastu na težini i spontanom pobačaju. Javite se svom endokrinologu.