strucno misljenje ljecenja

Mario

Molio bi strucno misljenje daljneg ljecenja djevojke i mene.
Nakon vise od pola godine ljecenja nikakav napredak nije uocen. Kod djevojke prisutan svrabez,peckanje i natecenost usni.Kod partnera sve uredno.
Povjest bolesti (djevojke kod ginekologa):
Nulipara.Portio konicna. Colpitis sa dosta bjelkastog sekreta.palp. uterus i adneksaa b.o. PAPA 69-B SIL CIN II +HPV kolp.
St.c.3 gard. i candida poz.
(UZV b.o.)
Th. Medazol a 400 mg 3+2 i Canesten kombi

Z.M.2.1.2002. (primjetila kondilome?)
Inspekcijom se ne nadje na vanjskom spolovilu niti na porciji i stijenci vagine kondiloma
Kolsposkopija:na prednjoj usni ACE sa mozaikom na 12 h a na straznjoj usni SKZ se ne vidi samo jod neg izduzeno polje urednih KZ. Svakako histoloska verifikacija a partner obavezno pregled kod Doc. ............(............)

Doc. ............... ustanovio da je kod partnera sve uredno.

Z.M. 2.1.2002
Excochleatio et biopsio portonis

PHD endocerviks b.o. a iz dostavljenog materijala ne moze se oderediti ev. CIN cit. kontrola tel Geonistin

Z.M.30.3.2002.
U spekulima bjelkasta sekrecija.palp. uterus i adneksa b.o.
PAPA 525-B SIL CIN II +HPV (fungi) kolp. i genotipizacija HPV
U slucaju HPV genotipizacija ev ECG (u slucaju ponovnog sekreta ABG cerv.brisa)

Z.M.21.4.2002
U spekulima dosta obilnog mlijecnog sekreta.
Bris na aetobe anaerobe, Mycop. Chlam. i genotipizacija HPV
Kolp.;na prednjoj usni nepraviulno jod neg. polje sa papilomom a na straznjoj usni poput pjega koze tigra nekoliko polja a na 5 h takoder papilom. Sacekati nalaz i onda ev. ECG do vanjskog usca

REZULTAT BAKTERIOLOSKE OBRADE

MATERIJAL BRIS CERVIKSA ODUZET 03.5.02 ZAPRIMLJEN U LABORATORIJU 03.05.02

OBRADA MATERIJALA JE DOVRSENA 10.5.02

NAKON INKUBACIJE OD 72 SATA U TEKUCIM I NA KRUTIM HRANJIVIM PODLOGAMA PORASLA JE
ESCHERICHIA COLI
STREPTOCOCCUS HAEMOLYTICUS-ne pripada antigenoj grrupi A-D
Broj poraslih kolonija je vrlo obilan-dominira streptokok.
Striktni anaerobi nisu izolirani

OSJETLJIVOST NA ANTIBIOTIKE
Ampicilin otporan osjetljiv
Klavocin otporan osjetljiv
Cefuroksim osjetljiv osjetljiv
Cefotaksim osjetljiv osjetljiv
Ceftazidim osjetljiv otporan
Ceftibuten osjetljiv otporan
Ciprofloksacin osjetljiv osjetljiv
Cotrimoksazol osjetljiv otporan
Netilmicin otporan otporan
Azitromicin ------- osjetljiv
Teicoplanin ------- otporan
Norfloksacin osjetljiv otporan
Pefloksacin osjetljiv otporan
Nitrofurantoin otporan osjetljiv
Imipenem osjetljiv osjetljiv

Hvala unaprijed

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovani,
Osnovni uzrok Vaših smetnji (kako Vaše djevojke i tako i Vas trenutačno ili u budućnosti) je infekija humanim papiloma virusom (HPV) o čemu možete opsežno pročitati na našim stranicama. Virusna infekcija podloga je bakterijskim i gljivičnim upalama koje oboje morate liječiti istodobno i u dostatno dugom razdoblju. Na temelju antibiograma Vaš će Vam liječnik dati terapiju za liječenje streptokokne infekcije koju morate liječiti i Vi i Vaša djevojka (nrp Azitromicin, Sumamed). Istodobno Vaša djevojka mora provoditi redovite Papa testove, po potrebi kolposkopiju i otkloniti polipozne lezije koje su uvjetovane HPVom. O načinu terapije mora se dogovoriti s nadležnim ordinariusom jer postoji više pristupa terapiji (lokalno premazivanje kremama, tekućinama, elektrokogaulacija i sl ), a svaku bakterijsku ili mješanu infekciju energično liječiti u oba partnera kako ne bi došlo do pogoršanja nalaza. Za napomenuti je da je važno primjenjivati kondome tijekom spolnih odnosa i kloniti se visoko rizičnog spolnog ponašanja.