štucanje kod beba u trbuhu

Nia-Kia

Poštovani,
sad sam u 30-0m tj. trudnoće i počela sam mjeriti koliko često i dugo moja beba štuca,jer sam se već zabrinula
to se događa otprilike uvijek u isto vrijeme, po 5 puta dnevno po 10 min... jako sam zabrinuta
da li je to normalno i da se prestanem brinuti oko toga...
užasno me to opterečuje...
da li se ikako može to spriječiti??
jako me brine da to nema veze sa nekim poremećajem kod bebe kad je tako u isto vrijeme...
molim vas pomozite,što da mislim i radim... trudnoća je uredna, na zadnjem UVZ je rekla doktorica da je sve uredu... ali se svejedno brinem jer nisam prije bila trudna i ne znam što je normalno a što bi me trebalo brinuti...
HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je to. Ne trebate brinuti. Možete uzeti pobremeno diazepam od 2mg.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Trenutno sam trudna 36+3dana. Otvorena sam prst i grlic je skracen pa strogo mirujem. Ali, primetila sam u predelu jajnika skoro svakog dana i na istom mestu se to desava, da beba stuca oko 10tak min.
Citala sam da to nije ok tako kasno u trudnoci.
Desava se i da stuca, ja ustanem i nista, prestane, ali kada legnem krene jako i brzo da me udara. Inza ti pise, da je beba bez kiseonika bila i da se zato tako brzo pomera. Da li ima razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. To je sve normalno i uobičajeno.