Suplementi

blue_sky

Poštovani,
što mislite o suplementaciji jodom prema preporučenoj dnevnoj dozi, 150 µg?
Svi nalazi su uredni (štitajača). Da li navedeno može naškoditi u navedenoj količini?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Svjetska zdravstvena organizacija (SZO), Globalna mreža za jod i Fond Ujedinjenih naroda za djecu (UNICEF) preporučuju sljedeće dnevne količine joda: za uzrast 0-6 godina: 90 µg/dan, 7-12 godina: 120 µg/dan, stariji od 12 godina: 150 µg/dan, trudnice i dojilje: 250 µg/dan.