svrab

Biljana

Vec duze vreme osecam u predelu stidnice i medjunozja izuzetno jak svrab pracen crvenilom i nekakvim osipom i pecenjem Na zadnjem gin.pregledu mi je receno da je u pitanju banalna vaginalna infekcija,i da nema potrebe za nekim posebnim lecenjem,no ja objektivno i dalje imam prilicno izrazene tegobe.Pretrage urina su u redu.Imate li savet sta da cinim dalje i postoji li nesto sto bih mogla koristiti da ublazim svrab i peckanje

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Sve ovisi o Vašoj životnoj dobi i nalazu mikrobakterioloških pretraga. Katkada smetnji slične Vama imaju žene u postmenopauzi kojima se ove tegobe javljaju zbog manjska ženskih spolnih hormona, te se može savjetovati primjena estrogenske kreme koja umanjuje intenzitet smetnji. Uvijekse treba isključiti postojanje infekcije kao uzroka subjektivnih tegoba, a to se može samo uratkom cervikalnih obrisaka i mikrobakteriološkom analizom.