Tableta za dan posle?

Tamara95

Zdravo! Jutros na kratko 10 sekundi , partner je ušao , ali ne skroz, međutim čim je izvadio kaže da je bio na ivici da svrši. Nije unutra svršio. Da li treba da popijem hitnu kontracepciju? Menstruacije mi nisu redovne pa nmg da se oslonim na to, a piše inače za 7 dana da stiže.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Nema potrebe za tabletom.

Pitajseficu

Dobro vece. Imam pitanje za vas, 22. 2.2019 imala sam kiretazu i krvarila par dana. Da bi 9. 03. Imali odnos i tokom odnosa doslo je do pucanja kondoma. Nakon 2 sata sam popila tabletu. Za sad nemam krvarenja osim pritiska u krstima i bola u jajnicima. Jel postoji sansa da sam opet trudna? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste popili na vrijeme. Ipak, postkoitalna kontracepcija nije 100% sigurna metoda. Računa se da od 100 žena koje su uzele postkoitalnu kontracepciju 2 ostanu trudne.

Pitajseficu

Hvala na odgovoru

Pitajseficu

Dobar dan doktore, vec sam vam pisala u vezi mog slicaja Al moram opet da vas pitam. 22. 02 je bila kiretaza, tableta popije a 9.03, juce sam pocela da krvarim. Prvo je bilo braonkasto Al danas izgleda vec kao menstruacija, pracena sa svim simptomima pms kao inace, malo obilnija. Sad me zanima dal je to menstruacija ocekivana dosla ranije ili je ovo krvarenje od tablete.? I ako nije menstruacija kad da je ocekujem. Jer treba da stavim spiralu nakon menstruacije u dogovoru sa doktorom pa sad neznam dal da se javim njemu posle ovog krvarenja ili da cekam sledecu. Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radi o menstruaciji koja je došla ranije zbog uzete tablete. Javite se liječniku nakon što krvarenje prestane.