Tableta za dan poslije

Anadr993

Postovani. Imala sam nezasticeni odnos za vrijeme plodnih dana, dan dva prije ocekivane ovulacije jer ju prepoznam po tjelesnim simptomima. Nakon dva sata od odnosa uzela sam ElleOne tabletu za dan poslije. Nikakve simptome od nje nisam imala, no nakon dva dana osjecam bolove u zdjelici kao sto inace osjecam za vrijeme ovulacije, te iscjedak koji je rastezljiv. Da napomenem, nisam imala takvu sluz za vrijeme odnosa. Znaci li to da je moguce da tableta ipak nije djelovala te da je do ovulacije ipak došlo? (Obzirom na sluz) Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme i nema razloga da nije djelovala. No, to ne mogu tvrditi sa sigurnošću.

DB777

Poštovani doktore,

Molim Vas za savjet u vezi uzimanja postkoitalne kontracepcije. Naime, jučer, na 21. dan ciklusa (poslijednja menstruacija 22.1.) imala sam nezaštićen odnos s ejakulacijom. Ciklusi mi traju izmedu 28 i 30 dana. Ali po tjelesnim znakovima, prepoznam ovulaciju uvijek sredinom mjeseca, 15 ili 16 dan. Molim Vas savjetujte me da li bi trebala uzeti tabletu za dan poslije ili se mogu pouzdati u neplodne dane. Lp i hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, i postkoitalna kontracepcija nije potrebna.

Zabrinuta24

Poštovani,

zadnja menstruacija mi je bila 02.02. ciklusi su mi redoviti, traju u prosjeku 28-30 dana, a samo krvarenje otprilike 5-6 dana.
13.02. sam imala spolni odnos u kojem je došlo do pucanja prezervativa. Otprilike 4 sata nakon odnosa sam popila tabletu ElleOne. Nikakvih simptoma nisam imala.
Zanima me, budući da sam tokom večeri prije odnosa popila dvije do tri čaše vina jesu li one umanjile djelovanje tablete?
Također sada već primjetim iscjedak kakav se javlja tokom plodnih dana, prije ovulacije. Znači li to da ista nije djelovala?

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.
Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, vino nije umanjilo njeno djelovanje. A da li je ona djelovala, to ne mogu znati.

Zabrinuta24

Poštovani doktore Balenović,

hvala Vam na prethodnom odgovoru.
Imam još jedno pitanje. Dakle jučer i danas mi se javio iscjedak kakav imam pred/za vrijeme ovulacije, da li je to normalno kada se tableta popije da postoji takav iscjedak, a da do ovulacije u konačnici ne dođe ili možda ipak tableta nije djelovala?
Ispričavam se na smetnji i unaprijed zahvaljujem.
Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta odgađa ovulaciju za nekoliko dana i na taj način onemogućuje oplodnju jer je životni vijek spermatozoida oko 72 sata.

Zabrinuta24

U redu, hvala Vam puno na brzom odgovoru. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.