Kašnjenje menstruacije

Cehic12

Postovani,

Menstruacija mi kasni 16 dana, radjen je test prije 2 dana i pokazao je negativno? Moze li se desiti da je rano radjen ili postoji neki drugi razlog kasnjenja?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kada je rađen, test je vrlo pouzdan. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da se javite liječniku.

anonimna19

Postovani,

imam 24 god. i stalnog partnera 4 god.. Menstruacije su mi oduvijek neredovite, sto znaci da mi uvijek kasne po 15-20 dana. Sada mi vec menstruacija kasni 57 dana, a prije toga sam zadnje menstruacije imala i 2 puta mjesecno u 3 mjeseca. Ne znam ima li veze, ali prije 3 mjeseca sam vadila umnjak i popila 2 kutije antibiotika od tada sam dobila svrab kod ulaza u vaginu i pojacani gusti-mrvicasti bijeli iscjedak koji jos uvijek traje. Primjetila sam i sa obaju strana stidnih usana kao nekakve sitne pristice po duzini koji me svrbe. Mazala sam plimycol kremom i to se jos povecalo. Zatim sam presla na canesten kremu, mazala sam samo 3 puta i mogu reci da se sada to dosta povuklo, i nemam svrbez, ali gusti bijeli iscjedak je tu. Kod ginekologa nisam bila ali planiram otici. Uz to par dana imam bolove u jajnicima kao pred menstruaciju ali nje nema. Zanima me ima li sve to veze sa antibioticima i stresom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, što se kašnjenja menstruacije tiče, savjetujem da uradite test na trudnoću. Pojačani grudičasti iscjedak je posljedica gljivične upale. Gljivična upala se često javlja nakon terapije antibioticima. Savjetujem da uz kremu uzmete neki od vaginalnih antimikotika - Rojazol, Canesten, Plimycol...

ipsm

Postovani.
Imala sam zadnju menstruaciju 17.12., ciklus mi je inace redovan 27 dana. Imala sam zadnje odnose sa partnerom 30.12. sa zastitom(kondomom)+ prekinut snosaj. Menstruacija mi kasni 2 dana i imam gust bijeli iscjedak. Nemam rane znakove trudnoće. Kolika je vjerovatnoca da je u pitanju trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

0zabrinuta0

Poštovani,
Imala sam odnose s dečkom negdje prije Božića 2020. godine (ne znam točno datum) bez zaštite, on je svršio ali ne u mene, a ja nisam..nakon 2 minute, opet smo imali odnos u kojem on nije svršio a ja jesam..također, prije drugog odnosna je spolovio obrisao maramicom i to je to. Nadalje, pijem pilule Estal skoro pa godinu dana i to u 8 sati navečer, međutim, zadnja 2 tjedna u 12. mjesecu sam ih pila nepravilno što znači da sam jedan dan popila u 5, drugi dan u 6, treći dan u 8 kako inače pijem i 4 dan u 9, a nekad sam znala i preskočiti dan pa drugi dan popiti dvije, svjesna sam svoje pogreške. Zadnja pilula mi je bila u ponedjeljak u 11.01 i uvijek dobijem menstruaciju 3 dana nakon prestanka uzimanja pilula, to je trebalo biti u četvrtak 14.01 no međutim menstruacije nema. Imala sam bolne grudi, povećan apetit ali nisam imala bolne jajnike kao što inače imam prije menstruacije. Inače imam policistične jajnike i zbog toga pijem pilule. Imam samo bijeli iscjedak. Jučer sam imala spolni odnos s dečkom ali niti on niti ja nismo svršili jer sam osjetila miris krvi, no međutim to su samo bile neke smeđe mrvice i od tad kad god se obrišem na toaletnom papiru su smeđi tragovi. Test za trudnoću nisam napravila.
Zanima me je li poremećaj menstruacije zbog nepravilnih korištenja pilula ili je moguća trudnoća?
Ispričavam se na podužem objašnjenju i nadam se brzom odgovoru.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraća, a ponekad mogu i izostati. No, kako niste redovno uzimali tablete, savjetujem da za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

ipsm

Poštovabi, naime postavila sam pitanje prije nekidan i naglasila da mi je zadnja menstruacija bila 17.12., te da je iduca trebala biti sada 12.1.(27 dana ciklus), medjutim kasnila mi je pa smo jucer 16.1. napravili test za trudnocu i pokazao je negativan rezlutat. Da li je to prerano? S obzirom da mi se 16.1 uvece i kroz noc evo pojavio rozi isjedak(prije toga je bio gusto bijeli). Da li se mozda radi o implenentacijskom krvarenju ili nadolazcoj menstruaciji?(nemam nikakve simptom pms ni rane trudnoce, samo trenutno imam laganu bol i pritisak u jajnicima, tj dojnjem dijelu trbuha)

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme kada je napravljen, test je vrlo pouzdan.

Zabrinuta1997

Poštovani,
prošli mjesec menstruacija mi je kasnila 7 dana, a do tada je uvijek bilo po par dana ništa strašno. Ovaj mjesec mi ponovno kasni, ali sad 3 dana. Ciklusi su mi 30 dana. Unazad 10 dana bradavice i dojke me bole, od jučer je prisutan bijelo sluzavi iscjedak i mali pritisaki osjećam u području jajnika. Trudnoća isključena. Što je uzrok? Nisam po stresom, tt nije promijenja...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da uradite analizu hormona.

mimi29

Poštovani,
za vrijeme plodnih dana imala sam zasticeni spolni odnos, kondom nije pukao sve je uredu bilo. Osim tog odnosa nisam imala niti jedan drugi. Sada bih trebala dobiti menstruaciju ali nemam bas nekih simptoma pms, smatrate li da je trudnoca moguca?

Sakiiiii

Postovani, menstruacija mi kasni jedan dan, osecam grceve u donjem delu stomaka i donjim ledjima kao da cu je svakog trenutka dobiti. Poslednji odos je bio 1. januara, a uradila sam kucni test na trudnocu 13. februara i bio je negativan. Da li mogu biti 100% sigurna u negativan rezultat testa? Da li treba da se zabrinem zbog kasnjenja menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mimi29, prema navedenome trudnoća nije moguća

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sakiii, možete biti sigurni u rezultat testa.

layla6

Poštovani doktore,
menstruacija mi kasni nekoliko dana, uobičajeni ciklus mi traje 27-29 dana, rijetko više od toga, a sada je već prošao i cijeli 32. dan bez pojave menstruacije. Ciklus mi često varira za oko 2 dana, ali nikad ovoliko. Dečko i ja smo bez zaštite samo bili oko stidne zone i malo je ušao u mene na trenutak, možda par sekundi, nismo nikad do kraja, ali mislim da bi mi to bili plodni dani u normalnom ciklusu (To je bilo prije 10-ak dana, možda malo više i od tada nismo imali nikakav spolni odnos). U zadnje vrijeme sam dosta pod stresom zbog ispita, a i bila sam malo bolesna kroz zadnjih 10-15 dana (prehlada, alergije), i sada sam još uvijek malo prehlađena. Zabrinuta sam jer sam prije mjesec i pol bila na pregledu kod ginekologa i bilo je sve savršeno u redu, a sada mi kasni. Nakon tog pregleda sam još putovala u Zagreb i počeo je stres oko ispita. Je li moguće da sam trudna s obzirom da dečko nije nikada ejakulirao u meni?
Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli trudnoća nije moguća. No, jedini način da se u to uvjerite, je da napravite test.

mimi29

Poštovani,
Zadnjih 7 mjeseci menstruacijski ciklus mi traje od 31 do 33 dana, ovaj mjesec je vec 35 dana sto znaci da mi kasni 2 dana, prije 16 dana sam imala spolni odnos sa zastitom. 14 dana od tog odnosa i danas, 16 dana od tog odnosa sam napravila clearblue digitalni test koji je negativan. Mogu li iskljuciti trudnocu?

Iviciva

Pozdrav, već sam vam se bila javljala. Pijem belara tablete i prije 2 dana sam popila 21 tabletu. Menstruacija jos nije nastupila a proslu sam dobila 19.1. O cemu se radi, prosli mjesec sam radila test na trudnocu bio je negativan. A imam osjecaj kao da sam dobila menstruaciju i kada pogledam nista, a leda me jako, bole.