Tablete za dan poslije

Sunasce123

Poštovani,
Nemam neku situaciju za koju mi je potreban savjet, ali me preventivno zanima postoji li neka posebna razlika između tableta Ella One i Escepella te djeluju li one ukoliko je već došlo do ovulacije prije nezaštićenog odnosa? Mogu li u tom slucaju sprijeciti trudnocu? Koju biste preporucili?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razlike. One priječe ovulaciju, ali ako je do ovulacije već došlo, remete idealnu hormonsku ravnotežu i na taj način otežavaju oplodnju i implantaciju. Ipak, zaštita nije 100%