Kiretaza!

<3ja<3

Postovani!

Prije tjedan dana bila sam na kontroli i sa mojom bebom je bilo sve ok. Srce kucalo ja zdrava. U subotu s laganom sukrvicom otisla na hitnu gdje kazu da je sve ok. U pon odlzim na pregled i sok! Srce vise ne kuca. NA kiretazu sam narucena za tjedan dana. Nemam ikakvih bolova ni krvarenja vec samo zuti iscjedak . Pa me zanima dali se moze sto dogodiit ako je kiretaza dogovorena tek za tjedan dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može. Ako počnete krvariti, javit ćete se na hitnu ginekologiju te će zahvat biti napravljen i prije.

Taja80

Poštovana
Prije 4 dana mi je rađena kiretaža u 4 tj trudnoće..krvarila sam samo 2 dana,a danas mi se pojavio žuti gušći iscjedak sa nekakvim komadićima što izgleda kao.. ne znam..kao oljušteno nešto..pa vas molim da mi odgovorite da li je normalno da mi je krvarenje bilo tako kratko i što znači taj isjedak bez mirisa ?
Unaprijed zahvaljujem! L.p!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

gummibar

postavani
imala sam kiretazu prije 2 dana. i sve je dobro zavrsilo. danas ujutro sam pocela malo krvarit kada sam sjela na wc i osjetila kako su izasla 2 ugrusaka krvi ili nesto slicno..ne znam..i svaki put kad idem na wc mi iscuri malo krvi. dali je to normalno? mjerim temperaturu svako malo i sve je ok. nemam bolove samo mi je trbuh malo napuhnut dali se trebam brinuti?
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je normalno nakon kiretaže.

gummibar

danas je 4. dan nakn kiretaze. i sta znace menstrualni bolovi. imam ih i svako malo nestanu pa dodu? sta se to dogada?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jesam vam odgovorio. Senzacije i smetnje koje imate normalne su nakon kiretaže.
Vjerovatno uzimate i ergometrin koji to još potencira.

Iška

Poštovani!
Prije 4 dana napravljena mi je kiretaža u lokalnoj anesteziji zbog :
NALAZ: U vagini srednje obilno krvi s jednim ugruškom. Porio epitelizirana. Uterus u avf, normalno velik i pravilan. Adnexa uredna.
UZV: Uterus uredne veličine i eho strukture. Endometrij hiperehogen 9-10mm. Desni jajnik uredan. Na lijevom jajniku anehogena cista promjera oko 27mm. Nema slobodne tekućine.
Prva tri dana prošla su jako dobro bez većih bolova, krvarenje je bilo slabo, više smeđkast iscijedak, no danas četvrti dan imam jake bolove i osjećam peckanje prilikom mokrenja. Molim vas za savjet.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate mokraćnu upalu prema navedenog. Javite se liječniku opće medicine.

Iška

Poštovani !
Hvala na odgovoru,upitala sam svog liječnika opće prakse što mogu uzeti za vjerojatnu upalu,nije bila sigurna stoga Vas opet molim za savjet,skuhala sam čaj od brusnice i pijem dosta vode,no kod kuće imam i lady linex vaginalete,da li je potrebno i njih uzeti,hvala još jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s tim. Ako ne upali tada treba antibitika.

Iška

Poštovani, napravljena mi je patološko-anatomska dijagnoza :
N84.0 Polip tijela maternice
II - Poylpus tromboticus et haemorrhagicus endometrii

nalaz : I - materijal su komadići sluzi i cilindričnog mukoznog epitela.
II - materijal je srednje obilan.Histološki se nalaze komadići polipa koji je građen od celularne strome prožete krvlju i anastomozirajućih razgranatih žlijezdanih tvorbi obloženih pseudostratificiranim cilindričnim epitelom.
Molim Vas za mišljenje i savijet što me dalje čeka,hvala unaprijed.
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa od terapije ne treba dalje. Napravite kontrolni uzv za tri mjeseca neposredno nakon menstruacije.

@mel@

Postovani,molim za misljenje
Juce mi je uradjena kiretaza u opstoj anesteziji prije kiretaze dobila sam antibiotik zinat 500 ta za vrijeme intervencije garamycin 120mg IV,nastavila sam piti zinat 2x1 500 mg i ergometrin 2x1..
Kiretaza je radjena zbog dg. Incompletus spontaneus (missed ab)
Naime danas mi se javila temp 37,2 zanima me da li je to normalna temp.nakon ovake intervencije,ili imam razloga za zabrinutost

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije panika. Uzimajte antibiotik i pratite dalje temperaturu.Ukoliko bude iznad 38C javite ne na pregled,.

Spinderella30

Poštovani,
U 7 tj (vel bebe 9,9 mm) zbog izostanka kucanja srca i bete od 63900 doktor je rekao da bi trebala napraviti kiretažu. Odmah drugi dan mi je napravljena kiretaža. Dobila sam antibiotik i ergometrin ( za 4 dana). Prva dva dana sam malo krvarila, da bi se treći dan krvarenje povećalo. Inače imam obilne menstruacije pa sam pomislila da možda to povezano. Danas 5. dan nakon i dalje krvarim i osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha. Molim Vas recite mi koliko je normalno da to stanje potraje i dam bi se morala brinuti?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebalo bi biti u redu. Sugeriram kontrolni UZV da se vidi da nije zaostao dio posteljice.

leellicaa

Imala sam abortus prije tri dana ok sam koliko mogu bit. Nisam dobila nikakve lijekove izuzev infuzije iako nez sta je u njoj bilo ni antibiotik ni ergometrin da li s trebala i da li mogu to trazit u apoteci sam uz papire od abortusa il treba recept. I da li je moguce da nemam klasicno krvarenje kao kod mensruacije vec se pojavi iako sam jednom kao krpica krvi ne puno al et da pitam. Hvala na odg unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje ne mora biti posebno jako. Uz ergometrin ide i antibiotik. Svakako se javite za par dana na kontrolu.