Tamnosmeđi iscjedak prije menstruacije

tea_0507

Poštovni,

Muž i ja pokušavamo imati dijete već 11mjeseci, no do sada nam nije još uspjelo, ja već 6 mjeseci pijem duphaston od 15 do 24 dana ciklusa, isto tako obavila sam pretrage spolnih hormona, hormona štitnjaće, ogtt, svi nalazi su uredu, jedino što imam je cista na lijevom jajniku 42.7mm x 39.9 mm

Ciklusi mi obično traju 30 dana, ovaj mjesec sam trebala menstruaciju dobiti 26.1., no do danas nije došla, inače pred menstruaciju imam jako otečene i bolne grudi, no ovaj mjesec su one kao ispuhane i nimalo bolne, osjetim jedino žareću bol u donjem dijelu leđa, te ponekad me presjeca u području odmah ispod pupka. Jučer mi se nakon mokrenja nakon brisanja na papiru pojavila dosta velika izrazio tamno smeđa nakupina sluzi koja se može jako rastegnuti između prstiju, danas tokom dana, svaki put nakon mokrenja, a tjera me jako često na mokrenje, svaki put nakon brisanja ostane na papiru malo te smeđe sluzi ali u puno maloj količini nego jučer, menstruacije ni krvi nema. Javila sam se ginekologici, ona mi je samo rekla kako je to normalna pojava, no mene to malo zabrinjava jer to nisam nikada imala. Imate li možda savjet.
Napomena: test za trudnoću sam napravila 27 dana ciklusa jer sam bila kao i svaki mjesec nestrpljiva, bio je negativan. Nisam ga više ponavljala jer smatram da nisam trudna...Hvala Vam lijepo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teško reći o čemu se radi. Ako ste isključili trudnoću vjerojatno je predmenstrualno krvarenje. Moguće da je u pitanju i upala mokraćnih puteva. Savjetujem analizu hormona i urina. Kako već skoro godinu dana bezuspješno pokušavate trudnoću savjetujem da se javite na odjel humane reprodukcije u smislu obrade neplodnosti, te da Vam se pomogne da što prije ostanete u drugom stanju.

tea_0507

Nažalost, jučer sam završila na merkuru, na jajniku je bilo još uvijek žuto tijelo, no hcg je bio negativan, a maternica 3.5mm
Rekao mi je ginekolog kako je došlo do oplodnje no nije se moglo održati radi izrazito tanke maternice. Uputio me je u ponedjeljak na ponovni ultrazvuk i krvnu sliku te cpr.
Ciste više nema, ali isto misli kako je pukla još prošli mjesec. Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Savjetujem da se javite na daljnju obradu na odjel humane reprodukcije.

tea_0507

Poštovani, opet ja

daanas sam bila kod ginekologice, rekla je kako nije sigurna što se događa, nakon ponovljenog crp utvrdila je da su leukociti malo pali, nisu više tako povišeni, Maternica se od petka kada je bila 3.5mm zadebljala na 5.1mm, nema naznaka da je bilo krvarenja osiim tog iscjetka smeđeg koji je bio u petak se bojavio i prestao... kaže kako je sluz uredu i normalna bijelo prozirna sekrecija

Žuto tijelo je i dalje prisutno, menstruacija sada kasni 5 dana, beta je na 29. dan ciklusa bila 1.2
Ciklusi traju od 30-36 dana

Poslala me na ponovno vađenje bete u četvrtak

Dali postoji mogučnost da se dogodila kasna ovulacija i oplodnja pa da se ipak dogodila trudnoća?

moji bolovi u leđima se pojačavaju, a grudi su sve čvršće

Ivo Balenović, dr. med.

Treba ponoviti beta hcg- Sve ostalo je puko nagađanje.