teratogeni??

Dora

Poštovana doktorice,

zadnja menstruacija bila mi je 17.02.'02. a jučer (točnije 33.dan te zadnje menstruacije) kućni test na trudnoću bio mi je pozitivan.
Naime moje pitanje je slijedeće:
Od 01.03.'02. sam bila na terapiji (zbog bakterija koje su mi nađene u brisu cervixa i rodnice te u urinu) sa Klindamycin kremom 2% i to 7 dana i paralelno s tim sa Nolicin tabletama 15 dana.
Nakon toga od 15.03.'02. bila sam na Klavocin tabletama i to 5 dana,
do 32. dana od zadnje menstruacije.
Sada sam užasno u brizi da li uzimanje navedenih lijekova ima ikakve realne mogućnosti za razvoj teratogena i komplikacija za plod?
Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru.
Srdačan pozdrav,
Dora

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Uvidom u dane Vašeg zadnjeg menstruacijskog krvarenja i terapiju koju ste koristili mislim da ne bi smjelo biti problema s teratogenim učinkom na Vaš plod. Ipak, radi Vaše sigurnosti bilo bi dobro isto pitanje uputiti specijalisti za kliničku farmakologiju, čiju pomoć također možete potražiti na našim stranicama.