Test na trudnocu

Sakiiiii

Postovani,
Imala sam menstruaciju 16.marta , sledecu sam imala 14.aprila sto je dva dana ranije nego sto je trebala da dodje. Prvi dan i noc krvarenje je bilo obilno, oblinije nego inace,sa komadicima, kasnije se pretvorilo u sukrvicu braon boje i trajalo je ukupno 5 dana. Inace mi menstruacija traje 5ili6 dana sa tim da oblino krvarenje traje 3 danai noci. 7 dana pre menstruacije su mi se pojavile vene na grudima i grudi su mi bolne ma dodir. Sad je 4 dan menstruacije a vene se nisu povukle. Poslednji odnos sam imala 13.marta odnosi su uvek sa zastitom (kondom, nije pukao), u panici sam uradila kucni test na trudnocu 11.aprila, gotovo mesec dana posle zadnjeg odnosa i bio je negativan. Da li mogu biti sigurna u negativan rezultat? I koji su moguci razlozi za pojave vena? U velikoj sam panici da se mozda ne radi o trudnoci, a da je test bio negativan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Sakiiiii

Hvala Vam najlepse doktore. Koji bi onda mogao biti uzrok pojave vena na grudima? U poslednje vreme nisam bas fizicki aktivna i pod stresom sam bila poslednjih 10 ili15 dana. Moze li to imati veze?

Ivo Balenović, dr. med.

Kod nježnije i svjetlije kože može se vidjeti venski crtež na dojkama. To je normalna pojava, samo što njihova vidljivost ovisi o tipu kože.

Snjeza D

Ljepi pozzz.
Menstruacija kasni 5 dana.
Test radjen drugi i peti dan izostanka. Oba su negativna.
Ciklus inace traje 24-27 dana. Menstruacija uvjek u dan tocna otkad sam ju prvi puta dobila.
Simptomi povremena nagla umor i pospanost. Tri trudnoce bilo tako. Da li je moguce da su dva testa negativna, a trudnoca ipak je. Hvala vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom kada su rađeni, testovi bi trebali biti vrlo pouzdani. Ukoliko su testovi ispravni, ne radi se o trudnoći. Sigurnija metoda je određivanje beta hcg-a iz krvi.

Sakiiiii

Hvala doktore, izvinite sto ponovo pitam na istu temu, ali te vene nisu nista ozbiljno cak i ako ih nikad ranije nisam imala i iznenada su se pojavile?

Ivo Balenović, dr. med.

Venske kapilare prožimaju potkožno tkivo cijelog tijela, a najizraženije su na dojkama.

Sakiiiii

Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ela96

Poštovani,

Pijem Drospifem pilule već dvije i pol godine, mjesečnica mi uvijek dođe točno na 3. ili 4. placebo piluli, jednom prije godinu i pol mi je kasnila 5 dana jer sam paralelno radila noćnu smjenu od 8 sati i studirala redovno, no poslije toga mi već godinu dana ne kasni. Danas (petak) sam trebala dobiti mjesečnicu, ujutro me bolio trbuh tj. jajnici malo, ali poslije više ništa, nema iscjetka, nema menstruacije niti ičega. Spolni odnos sam imala jučer i uredno uzimam pilule točno u sat. Napravila sam ClearBlue test danas popodne no pokazuje da nisam trudna. Napraviti ću još i sutra ujutro s prvom mokraćom. Prema navedenom, postoji li mogućnost trudnoće ili ne, s obzirom da nisam dobila mjesečnicu niti me boli trbuh, grudi mi nisu osjetljive, baš ništa.

Unaprijed Vam zahvaljujem i lijep pozdrav!

Ela96

Poštovani,

Odnosi s dečkom su uvijek nezaštićeni, bez kondoma i bez ejakulacije u rodnicu.

Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja tableta na sluznicu maternice.

plavookaana

Imam pitanje…
Do prosinca sam bila na kontracepciji radi regulacije ciklusa. Od prosinca ne oijem više kontracepciju jer bih željela ostati trudna. Od tada imam redovite cikluse na 28 ili 29 dana.
Zadnju mjesečnicu sam dobila 5. veljače.
Imala sam spolne odnose u plodnim danima, prije i nakon njih.
Mjesečnicu nisam dobila, a test na trudnoću kojeg sam napravila jučer je negativan.
Postoji li mogućnost da je u pitanju neredovitost ciklusa po srijedi ili se mogu ipak nadati trudnoći? Kolika je pouzdanost tih testova?

Ela96

Poštovani,
Hvala Vam na odgovoru, lijep pozdravhappy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana plavookana, ponovite test za nekoliko dana.

sanidica

Postovani, poslednja menstruacija mi je bila 09.02. Inace mi menstruacije traju dugo, pocevsi sa braon krvarenjem koje nakon 4,5 dana prelazi u crevno, dojim dijete ali i pre toga ista je bila situacija. 09/03 sam uradila clearbleu test i bio je pozitivan,juce sam dobila blago rozi iscedak,pa onda je bio braon ,javila sam se ginekologu, na uzv se nista ne vidi, rekao mi je da je mozda jos rano i da uradim Beta HCG iz krvi. Malopre su mi dosli rezultati, <2 negativno, tako stoji. Znaci li to da nisam trudna ?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

To je negativan nalaz na trudnoću.