Test za trudnoću

Jelena007

Postovani doktore
Zadnju menstruaciju sam imala 9.11.2016 godine
Trajala je normalno 5 dana.
Trebala sam dobiti oko 6.12.2016 ali jos uvijek nisam.
12.12 sam napravila test za trudnocu clear blue digital i pokazao je negativan test,danas 16.12 sam takoder uradila isto clear blue digital i isto negativno.
Mogu li iskljuciti trudnocu dali su ovi testovi pouzdani.
Puno hvala na odgovoru.
Sve najbolje za blagdane i uspjesnu 2017 godinu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete isključiti trudnoću. Neki drugi je uzrok izostanku.

Jelena007

Hvala doktore puno.
U ponedjeljak sam se narucila kod doktora pa cu vidjeti koji se razlog.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

amelie21

Postovani, vec sam pisala.... malo sam u panici pa me zanimaju neki odgovori.
Naime, 4 godine uzimanja logesta do listopada, nakon cega sam dobila menstruaciju (26.10) i imala odnos (4.11.). u studenom, bez pilula je dosla M tri dana kasnije (radila sam i test u medjuvremenu negativan je). Otad (26.11.) nemam menstruaciju. Grudi su osjetljive, stalno imam nekakav prozirno-bijeli iscjedak i znalo me boliti u donjem dijelu stomaka i ledja. Do sada sam napravila jos 3 testa i svi su negativni jer me strah da je ta menstruacija mozda bila lazna. Da li bi do sada test pokazao pozitivno da se radi o trudnoci ili je sve zbog.prekida pilula? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, testovi bi pokazali da se kojim slučajem radi o trudnoći. Nakon prekida uzimanja kontraceptiva većini žena se menstruacijski ciklus regulira unutar 2 mjeseca. Ponekad menstruacija može izostati i do godinu dana. Ukoliko se ciklus ne regulira unutar 3 mjeseca javite se liječniku.