Total B-hCG

occup12

Postovani,

Mislim da mi je PM bila 15.10. 2019. Nisam sigurna.
Poprilicno sam sigurna da sam bila drogirana u oktobru. Mislim da je bilo nekoliko dana nakon PM, mada ni za to nisam potpuno sigurna za datum.

Otprilike sam pocetkom godine prestala koristiti duphaston(imala prolongirano krvarenje) i menstruacije su, koliko se sjecam, bile poprilicno redovne. U novembru i decembru nisam dobila.

4.12.2019 sam radila TABD UZ jer prije nisam odnose imala.
Dr je rekao da je sve OK. Da nista u maternici nema.

Naredio je da uradim za svaki slucaj Total B-hCG krvni nalaz da bih iskljucila vanmatericnu trudnocu.
rezultat je <5,00 a ref interval 0,00-5,00 mIU/ml

Moje pitanje za Vas je, posto ne znam jesam li previse rano radila TABD UZ jer nisam u datume menzesa i toga sto se desilo sigurna, je da li Total B-hCG iskljucuje i obicnu matericnu trudnocu?

Vidim na netu da ima obicni(kvalitativni) hcg koji samo potvrdjuje postojanje hcg u krvi i samim time i trudnocu., tj koji samo kaze da ili ne za trudnocu i da ima kvantativni(total bhcg se zove ako se ne varam??)koji govori o kolicini hcg u krvi.

Da li i taj total bhcg kojeg sam radila, ukoliko je manji od 5,00 mIU/ml, znaci da ne mogu nikako trudna biti?
Da li total bhcg manji od 5,00 znaci ne i za vanmatericnu, ali i za matericnu trudnocu?
To sto je se desilo je bilo sredinom okt ili krajem okt.

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta hcg manji od 5 mlU/ml isključuje trudnoću. I maternični i izvanmaterničnu.

occup12

Takodjer, nisam navela da sam radila Total beta hcg isti dan kao i TABD UZ - 4.12.2019

Naziv pretrage je:
hCG(Total B-hCG)

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je isključena.

occup12

Hvala puno na odgovoru!

Samo jos jedno pitanje..
Da li bi leponex i haldol uticali na rezultat?
Da li bi umanjili rezultat ili nesto?

Ivo Balenović, dr. med.

Nemaju nikakav utjecaj na rezultat.