Toxoplasma

Slavica

Postovana doktorka,
prije 3 meseci moji su nalazi od serum za toxoplazmu bili : Immulite Toxo IgG(r.vr.<6.5>=8IU/ml).IgM kval.
Toxo IgG(r.v.<5>=10) 139
Toxo IgM ( - )
Sada razultati su:
Toxo IgG 219
Toxo IgM ( - )
Moj kontakt sa mackom je bio pre 9 meseci.Sada planiram ostati u drugom stanju.Mogu li planirat to sa ovakvim rezultatima,jer mi jedni doktori kazu da smem, a drugi , ne.Imam 30 godina.Zanima me dali povisena temperatura na 37,2 , koja se javlja svaki mjesec u proteklih 8 meseci, u drugoj polovini mjesecnog ciklusa, posledica Toxo? Ako ne, od cega bi moglo biti jer sve pretrage krvi koje sam napravila, na infektivnoj klinici,su dobri.Unaprijed zahvaljujem.

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Slavice,
Sve je u redu, možete zanijeti, samo ste prokuženi sa Toxoplazmom i nemate aktivnu infekciju. U drugoj fazi ciklusa sve žene koje imaju ovulaciju mjere nešto višu tjelesnu temperaturu do 37,1 i 37,2.