Trbuh i osjećaj žmaraca

nika94

Poštovani,
Trudna sam 22 tjedna i zadnja dva dana kao da imam osjećaj žmaraca u trbuhu. U redu je dok ležim, ali kada hodam ili sjedim onda je baš neugodno, kao da me "pika" nešto. Redovan je odlazak na wc.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Važno je da nema krvarenja, niti kontrakcija maternice. U trudnoći je normalno da maternica raste i pritišće na okolne organe, a iza 20. tjedna se počinju osjećati kretnje ploda. Mislim da nije ništa opasno, ali ipak preporučam da se javite na pregled vašem liječniku,