Glavica manja od amenoreje za 3 tjedna

Ninach123

Poštovani,
možete mi pojasniti nalaz UZV-a.
Cerebelum 28,9x16,6 mm. Desna hemisfera malog mozga jednim dijelom ehogenija u odnosu na lijevu i taj hiperehogeni dio mjeri 18,7x12,4 mm.
BPD-56,1 mm
HC - 205,9 mm
AC - 197,6 mm
FL - 46,5mm
HL- 43,7 mm
Tjelesna tezina 720 g

Hvala!
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli koliko ste trudni, te kolika su odstupanja u biometrijskim vrijednsotima za dob trudnoće. Hiperehogena zona je pojam kojim se označavaju zone povećane gustoće. Na temelju jednog pregleda ne može se ništa zaključiti. Savjetujem 4D UZV pregled ma kojem će se razjasniti o čemu se radi.

Ninach123

Trudnoća se vodi 25 tjedana.
Zadnja menstruacija bila je 4.9.2019...ciklusi su od 31-35 dana.
Sve je u redu osim glavice koja kasni skoro 3 tjedna pa me to brine.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

U toj fazi postoje već i fiziološka odstupanja u veličini ploda, a u obzir se moraju uzeti i pogreške kod mjerenja. Važno je da je intrakranijalna anatomija uredna. Potrebno je ultrazvučno pratiti rast ploda (glave). Ukoliko bi glava rasla urednom progresijom, gotovo je sigurno da je sa plodom sve u redu. Savjetujem 4D uzv.