TRENTAL ILI PENTILIN

Anita

DA LI OVAJ LIJEK MOE UTICATI NA RAZVOJ PLODA I NEKE MALFORMACIJE TIJEKOM TRUDNOĆE.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Trental spada u skupinu pentoksifilina, te se u meni dostupnoj literaturi ne spominje kao lijek koji može nepovoljno utjecati na razvoj ploda i uvjetovati pojavnost nekih malformacija tijekom trudnoće. Ipak, s obzirom da se radi o subspecijalističkom području kliničke farmakologije uputila bih Vas na Zavod za kliničku farmakologiju KBC Rebro gdje ćete se informirati o ovom problemu i prezentirati dokumentaciju koja se sastoji od doze primjenjenog Trentala, trajanja terapije, razloga zbog kojih je terapija bila primjenjena, gestacijske dobi u kojoj je liječenje provedeno i dr. Puno sreće u narednom tijeku Vaše trudnoće.