trudnoca

antonija

recite mi molim vas ima li ikakve sanse da sam zatrudnila nakon odnosa koji je zapoceo bez kondoma,ali ga je moj partner stavio negdje u sredini i puno prije ejakulacije.mjesecnica mi kasni 2 dana pa sam strasno zabrinuta.molim vas hitan odgovor.unaprijed zahvaljujem.
PS odnos sam imala 2 dana prije predvidene mjesecnice,dakle u dijelu ciklusa u kojem bi trebala biti neplodna......

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana gospođice Antonija,
Ispričavam se što moj odgovor vjerojatno stiže prekasno, ali nisam bila u mogućnosti odgovoriti na Vaš upit zbog mog odsustva. Nadam se da je mjesečnica nastupila, jer doista je rijetko da trudnoća nastupi u vrijeme očekivanog menstruacijskog krvarenja (+/- 2 dana), svakako uz preduvjet da imate redovita menstruacijska krvarenja. Ipak, treba biti oprezan s korišenjem mehaničke zaštite (kondomi), te ih svakako treba upotrebljavati od samog početka snošaja.
Kako ne bi dolazilo do sličnih neugodnih isčekivanja i nepotrebnog stresa te ukoliko imate stalnog partnera bilo bi uputno ukoliko bi se odlučili za sigurniju metodu zaštite od kondoma.