Trudnoća?

Ivana267

Od tog silnog straha pocela sam osjecati peckanje u bradavicama, a i da je bilo bi rano za ista. Definitivno odnos bez zastite nije za mene

Ivo Balenović, dr. med.

Rano je za ikakve simptome.

Lara1a

Moze li odgovor, hvala vam najljepsa.

Postovanje,
Moja predposljednja men bila je 1 travnja, a posljednja 5 lipnja...razmak izmedju ciklusa je uvijek taj i trajanje je 4 dana... Partner i ja radimo na bebacu pa bih da vas pitam da li ovaj razmak moze predstavljati neki problem? Ovih dana sam imala neke "signale" trudnoce (bolne grudi, nagon za povracanje, bol u dnu stomaka i ledja, ali test je bio negativan... s tim da test nije radjen na jutarnju prvu mokracu) pa me zanima vase misljenje?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lara1a, ako Vam je menstruacija počela 15.6. nije moguća da još krvarite (ili se ne radi o menstruaciji?). Moguće da je došlo do ovulacijskog krvarenja i bolova uzrokovanih ovulacijom, budući da je prema datumu zadnje menstruacije sada ovulatorna faza ciklusa.

eminab22

Hvala na odgovru, uradila sam test negativan je. Ali danas je vec 13ti dan jos uvijek mjesecnica ne dolazi. Moze li biti rezultat testa pogresan?

Ivana267

Ja cu svakako ici na gin pregled, obzirom da nisam dugo bila. Kako imam panican strah, uslijedit ce glupo pitanje u vezi onog roskastog iscjetka nakon menstruacije(spolni odnos dan prije iste) a to je da ne moze to rozo biti implantacija, kada je bila prije toga menstruacija? Mislim nemoguce je da je doslo u toku do oplodnje? Znam da je glupo, al ovaj moj mozak i strah

maria12

Poštovani, zadnju menstruaciju dobila sam 30.5.(s tim da je dosla tjedan dana ranije nego inace) poslije toga sam imala jedan odnos (metoda zastite prekinuti snosaj), kasni mi 3 dana, svi simptomi su prisutni vec par dana, osjetljive grudi, akne, razdražljivost, bol u trbuhu, pritisak u zdjelici. Cesto imam gljivicne infekcije, te bolove u donjem dijelu trbuha. Danas sam radila test i bio je negativan, postoji li ipak i mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana eminab22, nakon tog vremena rezultat testa je gotovo 100% točan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, to ne može biti implantacijsko krvarenje. Ono se javlja oko vremena očekivane menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana maria12, u vrijeme kada ste učinili test on je gotovo 100% točan.

Lara1a

Postovani doktore, ne radi se o krvarenju sada vec o bolovima koji su bili dva tri dana, ja se jako bojim da nisam zatrudnila predzadnji dan menstruacije, vec danima nisam mirna, imam redovne menstruacije, mozda urani ili kasnije dan dva, nista vise. Znaci da su mi ciklusi okej ali opet se bojim da nisam nekako ostala trudna, neplodni su dani bili, znaci predzadnji dan menstruacije. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lara, tada su bili neplodni dani. Ako se želite uvjeriti učinite test na trudnću.

Franksinatra

Postovani,
Pokusavam ostati trudna, inace imam neredovite cikluse. s obzirom na to da kako je rekla ginekologica "naginjem" PCOS (nema uzv kriterija) radila sam testove na ovulaciju koji su pokazali pozitivan rezultat 18.6.-23.6., imali smo tada odnose. Zadnja 3 ciklusa su 35-40 dana (prije su bili na 70). Zadnju menstruaciju sam imala 29.5., posto sam bila nestrpljiva radila sam test na trudnocu jucer ujutro koji je bio negativan, postoji li i dalje mogucnost da sam ipak trudna tj da je ipak prerano raden test? Inace imam bolove.u ledima, donjem dijelu trbuha, dojkama, bijeli iscjedak, no to sve mogu povezati s PMS-om...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću može detektirati trudnoću tek nakon implantacije. Implantacija se događa 6 do 12 dana nakon oplodnje (odnosa). Prije nego li se zametak implantira nije moguće dokazati trudnoću iako je do nje došlo.

momak23

Postovani.
Djevojci kasni 12 dana.
Pa smo se uplasili da nije trudnoca.
Ima li smo nezasticen odnos. Prije 20ak dana.
Nema mucnine.
Ali ona kaze da je prije nekih 10ak dana primjetila malo krvi. Do sad nije imala tih problema sa manjom pojavom krvi.
A desavalo se da joj kasni 20 dana i vise nekad.
Ja nisam ejkulirao u nju. Tj. taj put nisam uopste.
Pod laganim je pritiskom je zbog psihickih obaveza i sl. Pa da i to naglasim. Za bolju procjenu.
Pa Vas molimo za odogovor.
Hvala u naprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka učini test na trudnoću. Moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju.

Ivana267

Postovani, ja sam 02.07 bila na gin.pregledu.
Nadam se da se sjecate moje price o odnosu dan prije menstruacije koja je nastupila 19.06., ali je bila slabija. Evo jedan dio nalaza.

Uterus je u AVF-u, mjeri 6,5x9cx4,5cm.
Endometrij je trolinijski, mjeri 9mm. Na desnom jajniku preovulacijski folikul. U Douglasu nema slobodne tekucine.

Dg. Kolpitis ac n76 (to mi je jasno da je upala, dobila sam Macmiror).

Da li je ovo definitivno ovulacija? Sto znaci preovulacijski folikul?

Ivo Balenović, dr. med.

To znači da će na desnom jajniku doći do ovulacije, tj. izbacivanja jajne stanice iz folikula. Folikul sadrži jajnu stanicu. Prije ovulacije se naziva predovulacijski folikul, a nakon ovulaciji žuto tijelo. Trolinijski endometrij je endometrij (sluznica maternice) u vrijeme oko ovulacije.

babylips83

Postovani dr, da li je moguća trudnoća ukoliko je do potpune ejakulacije unutra došlo 1. dana ciklusa, odnosno prvog dana menstruacije? To je prvi put da se za pet godina dešava ejakulacija, budući da smo do sad uvijek koristili metodu prekida odnosa prije vrhunca (ejakulacija spolja). Znam da je u teoriji to moguće, mada vrlo malo vjerojatno, jer meni su ciklusi na 27-29 dana. Da li ima razloga za brigu?