Trudnoca

Lenac

Postovani trudna sam 25tj.cerviks mi je smeksan sa bebom mi je sve u redu. Druga trudnoca. Imam li razloga za zabrinutost? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Dokle god je ušće zatvoreno ne može se ništa desiti.

Viki912

Pozdrav, zanima me postoji li mogucnost trudnoce 6.dan mjesecnice (traje 7 dana) uz kondom+prekinuti snosaj, mislim da kondom nije pukao
Hvala, lp

Lenac

Dali trebam strogo mirovati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Viki, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lenac, nema potrebe za strogim mirovanjem. Izbjegavajte opterećenja i teže tjelesne napore.

dorian21

Poštovani,

Ja i djevojka smo imali spolni odnos bez zastite, vrijeme neplodnih dana i bez ejakuacije u nju naravno.

Menstruacija joj je uvijek redovna 28,29,30

Naime prosla menstruacija joj je bila tek 32 dan, zatim smo imali taj spolni odnos nedugo iza toga i bili su neplodni dani.

Danas je vec 36 dan i nije jos dobila. Ima sve simptome kao i prije da ce stici (grudi je bole i bradavice) ali jos nije.

Test nismo radili jos. Zanima me vase misljenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Prema simptomima, menstruacija bi trebala uskoro nastupiti. Ipak, za svaki slučaj možete to provjeriti testom.

Lenac

Hvala vam. Evo sad usporila tempo. Prosecem pa si sjednem i odlezim 2sata kroz dan u komadu. Ne dizem nista tesko. Jeli to u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

To je potpuno u redu.

ciki11

Postovani, 18. nedjelja sam trudna. Prije par dana na ultrazvuku doktorica je rekla da je posteljica nisko, bocno lijevo.. tj da je dijelom na zadnjem zidu a dijelom na prednjem zidu..
Interesuje me da li to znaci neke moguce komplikacije? Sta bih mogla i trebala raditi da pomognem podizanju/pomijeranju posteljice? Sta utice uopste na takav polozaj?
Svaku noc spavam na lijevom boku, da li to moze biti razlog? (Znam da je pitanje glupo ali brinem).

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napredovanjem trudnoće i rastom maternice posteljica će se podići. Važno je da se ne radi o placenti previji kada posteljica prekriva unutarnje ušće maternice. Nema razloga za brigu.