Trudnoca

Verica123

Postovani..bila sam kod ginekologa koji mi je rekao da imam ovulaciju redovno..pregledom na UZ..ali trudnoca nikako ne dolazi..sta moze biti drugi problem..on mi je rekao da muz uradi pretrage..a mene zanima sta moze biti drugi problem kod mene...koliko stres utice na zacece..i na sta konkretno stres utice..hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod obrade neplodnosti prvi korak je spermiogram. Ukoliko je spermiogram loš problem je detektiran i potrebno je provesti neku od metoda potpomognute oplodnje. Ukoliko je spremiogram dobar, potrebna je obrada žene. Treba se ustanovit ovulacija, ispitati prohodnost jajovoda i učiniti bakteriološke briseve.

Verica123

Hvala vam na odgovoru..zanima me jos spermiogram..muz je to radio nekada davno dok je bio u prvom braku..proslo je oko 5 godina..koliko je moguce da se kod njega nesto promjenilo..ima li potrebe raditi opet...

Bebabroj3

Pozdrav
Rijec je o 3trudnoci koja protice uredno. Na pregledu 36 +1 ustanovljen 3 stupanj zrelosti posteljice. Narucena za tjedan dana na ponovnu kontrolu. Da li je to indikacija za nadzor u trudnoci ili samo redovitije preglede do poroda? I da li to utjece na raniji porod ili mozda induciranje poroda?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Bebabroj, potrebna je redovita kontrola. 3. stupanj zrelosti posteljice nastupa u terminu (nakon 37. tjedna). Kod Vas je to nastupilo nešto ranije (možda je i trudnoća nešto veća?). Za sada nema potrebe za indukcijom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Verica, potrebno je ponoviti spermiogram. On je vrlo podložan promjenama.

Mozdaaa3

Imala sam odnos 24.9 navecer (taj mjesec imala sam menst od 7.09-14.09). Radila sam test za trudnocu 14.10 I bio je negativan . Da li je dovoljno proslo da bi se iz urina ocitala trudnoca? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, test je pouzdan.