Pilule i pauza

Lori242

Poštovani, nakon što sam uzela zadnju pilulu čekala sam nešto više od 7 dana na menstruaciju, te dane sam baš bila u stresu, nisam znala ni hoću li dobiti menstruaciju.

Na zadnji dan menstruacije, odnosno samo smećkasti iscjedak imala sam nezaštićeni odnos i u strahu od trudnoće popila sam na kraju toga dana prvu tabletu koja mi je bila za popiti nakon pauze.
Postoji li šansa za trudnoću budući da je pauza bila više od 7 dana? Pijem pilule već 3 godine.

Hvala na utrošenom vremenu!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste produžili pauzu na više od 7 dana, postoji teoretska mogućnost da dođe do trudnoće.