Trudnoca?

elena123

Postovani, dobar dan, ovako imala sam menstruaciju 29.09 do 04.10, nakon toga sam imala odnose sa deckom 06.10, 07.10, 13.10, 14.10, 16.10, 23.10 i 24.10, (odnose uvijek krenemo bez kondoma, potom ga stavimo i nastavimo i uvijek svrsi u komdom) zatim sam opet dobila menstruaciju 25.10 do 29.10, ona meni prvi dan uvijek krene lagano zatim intenzivnije, a zadnji dan-dva prijedje u smedjkastu boju, tako je bilo i taj put osim sto je trajala dan krace. Prosli tjedan sam dva dana osjetila mucnine pa sam se uplasila da nisam trudna, vise se mucnine nisu pojavljivale ali me i dalje muci ta misao o trudnoci, pa me samo zanima kolika je zapravo vjerovatnost toga.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nastupila menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće.

natalius

Postovani,
Bila sam na kontrolu i radila sam vaginalni UZV, nakon zavrsetka menstruacije tj na 8 dan mog ciklusa.
Ginekolog mi je dao tri fotografije na kojim pise sledece:

Ut-H 3.09 cm
Ut-L 4.79 cm
Ut-Endom.Th. 4.72 cm

Rt.Ovary
1 D 3.75 cm
2 D 2.44 cm

Lt. Ovary
1 D 3.56 cm
2 D 2.44 cm
3 D 1.13 cm

Mozete li mi pojasniti nalaz tj da li je sve u redu za 8 dana ciklusa?
I dali zbog tanak endometij (ako je to ovo Ut-Endom.Th 4.72 cm) automatski se zakljucuje da trudnoce nema?

Hvala puno!
Lp.

natalius

Oprostite, greska u pisanju
Ut-Endom.Th. 4.72 mm, nije cm...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan za 8. dan ciklusa. Trudnoća je isključena.

natalius

Postovani, hvala vam na odgovor.
Samo jos nesto da Vas pitam u vezi sa moje pitanje iznad...

Dali ti brojevi kod oba jajnika (lt.ovary, rt.ovary) oznacavaju broj i dimenzija folikula ili ?
I na osnovu cega ginekolog je zakljucio da nema trudnoce? Dali zbog tanak endometrij ili zbog folikuli koji nagovjestavaju ovulaciju?

Hvala jos jednom!

natalius

Postovani, hvala vam na odgovor.
Samo jos nesto da Vas pitam u vezi sa moje pitanje iznad...

Dali ti brojevi kod oba jajnika (lt.ovary, rt.ovary) oznacavaju broj i dimenzija folikula ili ?
I na osnovu cega ginekolog je zakljucio da nema trudnoce? Dali zbog tanak endometrij ili zbog folikuli koji nagovjestavaju ovulaciju?

Hvala jos jednom!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, liječnik nije ultrazvučno vidio trudnoću, što je normalno za 8. dan ciklusa. Do trudnoće može doći tek nakon ovulacije (nakon 14. dana), a ultrazvučno se može vidjeti 10 ak dana nakon izostanka menstruacije. Mjere izražavaju veličinu jajnika.

natalius

Nisam se bas dobro izrazila...
Ako su bili odnosi u prethodnom ciklusom, a nakon toga je nastupila menstruacija i nakon sve toga sam uradila taj UZV, dali bi se tada vidjela trudnoca ako postojala sumnja da to nije menstrualno krvarenje?

Oprostite sto gnjavim...

natalius

Ako su bili odnosi u prethodnom ciklusom, a nakon toga je nastupila menstruacija i nakon sve toga sam uradila taj UZV, dali bi se tada vidjela trudnoca ako postojala sumnja da to nije menstrualno krvarenje?

Oprostite sto gnjavim...

natalius

Znaci kod mene se jos nije dogodila ovulacija jer bilo je rano za taj dan ciklusa, pa tako je zakljucio da nema trudnoce...

Pitanje bi htela da povezem sa taj fenomen oko laznih menstruacija..
Dali je moguce da tri menstruacije nakon odnosa budu lazne, a bile su prije radjenja UZVa?
Ako postoji mogucnost da su bile lazne menstruacije, a od odnosa je proslo 2 mjeseci, onda ljecnik sigurno bi vidio trudnocu na UZV nakon toliko vremena a i nalaz bi to pokazao zar ne?

Oprostite sto sam dosadna...
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Da je bila lažna menstruacija trudnoća bi se sigurno vidjela. Budući da je debljina endometrija 4,72 mm, menstruacija je sigurno nastupila, a trudnoća je isključena.

Zara121

Poštovani, prethodnu menstruaciju sam imala od 18.-26.10, menstruacija je trebala doci 16. 11,ali je jos uvijek nema. Zadnjih par mjeseci je bila tocna, sa dan 2-4 razmaka, a prije toga znala kasnit po 14 dana. Sa deckom nisam imala seks, vec samo zadovoljavanje. Imam bolove u grudima, no nisu mi naotecene i vec dva dana imam proljev i mucninu, bijeli iscjedak i bolove u jajnicima. Zanima me dali postoji mogućnost trudnoće? Imala sam fizicki napor i stres tijekom ovog mjeseca. Dali bi to bio razlog izostajanja ili nesto drugo. Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da niste imali odnose ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans uzrokovan stresom.

Lauralura

Postovani, menstruaciju sam imala 2.11 I trajala je do 7.11 odnose sam imala 14.11 15.11 16.11 17.11 zanima me dali je moglo doci do trdnoce. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme plodnih dana, tako da postoji velika šansa da dođe do trudnoće.