Vaginalete

Verica123

Postovani..da li su odnosi zabranjeni tokom koristenja vaginaleta orvazil ili polyginax..koje su posledice i da li ih opste ima...da li postoje posledice ako u toku koristenja vaginaleta dodje do zaceca..hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za vrijeme terapije preporučljivo je izbjegavati odnose, jer se navedena terapija upotrebljava zbog upale. Prilikom upale savjetuje se izbjegavanje odnosa da ne bi došlo do progresije, ali to ne znači da će do toga i doći. Navedeni lijekovi ne mogu štetiti eventualnoj trudnoći, ali bolje je u početku trudnoće izbjegavati bilo kakve lijekove.