Trudnoca

MilenaTeo1

Postovani,
Ja i suprug radimo na bebi vec skoro godinu dana, zadnja menstruacija je bila od 23-26.12.21. A posledbji odnos bez zastite 4.1.22. Ja sam pre par dana imala roze iscjedak kao sukrvica neka a dan prije mi je ujutro i navece znaci citav dan bilo mucno i ujutro sam cak povratila cesto idem na wc vec par dana i jako sam umorna da bi danas opet vidjela blago krvarenje onako skroz malo da je dovoljno za jednodnevni ulozak, mentruaciju trebam dobiti za 6 dana odprilike, imam i promjene u grudima vec pet dana ne ono kao prije samo pred menstruaciju nego cak 10 dana prije, ja se uvjek nadam da je to ali ovo krvarenje i umor i nadutost koja je skoro ne podnosljiva jos nikad, pa me zanima da li je moguce da se radi o trudnoci? Hvala i pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da su to simptomi trudnoće. Savjetujem da uradite test.

mgaric

Poštovani, da ne otvaram novu temu pisat cu ovdje.
Na prvom pregledu u trudnoci bila sam sa 7+1 ali je po uzv bilo manje - 6+1. Mene je to odmah u startu zabrinulo jer znam kad je bila ovulacija (trakice, bazalna...) . Drugi ultrazvuk je bio 2 tjedna poslije i tad je po uzv bilo 8+4, malo bolje, ali opet manje nego sto bi trebalo biti.
Na sljedeci uzv sam otisla zbog laganih bolova sa 11+6, ali uzv je pokazivao 10+3. Dakle vec 10 dana manje.
Dotad je bilo sve ok, rekla sam ginekologu za svoju zabrinutost ali nije to komentirao.
Nakon toga na sljedećoj kontroli za 3 tjedna srce vise nije kucalo. Stalo je na 10+3.
Zanima me, je li po vama ta trudnoca otpočetka bila "sumnjiva" jer je manja ? Mozda bi Duphaston pomogao u odrzavanju trudnoce?? Takoder nisam imala nikakvih simptoma osim bolnih grudi. Da napomenem jos da sam pusac (tad sam smanjila na 2-3 dnevno), i od starta sam morala na dijabetes dijetu zbog secera 5.6 nataste. Hvala!

misslueva

Imam pitanje jer sam zabrinuta sto se tice lazno negativnog testa na trudnocu.
Naime,posljednju mjesecnicu sam imala 16.12 i ona je bila sasvim uobicajena za mene(bolne grudi,jaki grcevi,razdrazdljivost…).
Riskantan odnos sam imala za vrijeme te mjesecnice.
Nova mjesecnica mi je trebala stici 17.1.medutim jos se nije pojavila…sto me dovodi do kasnjenja od skoro 2 tjedna i to me jako zabrinjava. 9 dan kasnjenja sam napravila clearblue test na trudnocu koji je bio negativan…ali nemam nikakve simptome PMS koje bih inace imala(bol u grudima,izrazito jaki grcevi u trbuhu)
Jako sam zabrinuta i ne znam sto ciniti?!?
Ne znam je li ovo moglo utjecati,ali nakon one posljednje mjesecnice sam primila 2 doze covid-19 cjepiva, te takoder popila 1 turu antibiotika jer sam bila bolesna pocetkom 1.mjeseca.
Neki savjet,molim vas

zaboravila sam napisati da sam u vrijeme ocekivane menstruacije..to jest 4-5 dan kasnjenja imala smedi i povremeno svijetlo rozi iscjedak koji je trajao 2 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mgaric, rani spontani pobačaji (missed ab.) uzrokovani su slučajnom genetskom greškom. Nikakva terapija to ne može spriječiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana misslueva, moguće da su cijepljenje i bolest poremetili ciklus. Za svaki slučaj savjetujem da ponovite test.

mgaric

Hvala Vam na odgovoru!
A je li normalno da trudnoca tako varira i ne pase tjednima trudnoce? Da je manja za 7 dana, pa 4, pa 10....?
I ako bih u sljedećoj trudnoci pila od početka progesteron (Duphaston), to ne moze naskoditi zar ne? Hvala jos jednom i oprostite na puno pitanja

Ivo Balenović, dr. med.

Duphaston možete slobodno uzimati od početka trudnoće. Ne bih mogao objasniti te razlike u mjerama (vjerojatno standardna pogreška)