Trudnoća?

anitad

Poštovani, imam 22 godine, seksualno sam aktivna, zadnje 2 godine imam neredovne menstrualne cikluse, zadnja menstruacija bila je 12.03. i prije te menstruacije sam imala odnos, nisam sigurna koji datum ali je bio početak marta, i 99% smo sigurni da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, međutim iako sam poslije toga odnosa imala uredno menstruaciju 12.03. i trajala je 5 dana, sve kao i obično, i poslije nje nisam imala odnose, ja od tada nisam imala menstruaciju. Da li postoji i teoretska šansa za trudnoću, trebam li sumnjati, ili ta menstruacija isključuje mogućnost trudnoće? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je bila prava menstruacija, tada trudnoću možete isključiti. Ipak, za svaki slučaj savjetujem da uradite test.

Anaana5

Pozdrav, bila sam pitala vezano za laznu menstruaciju i rekli ste da je u pitanju prava menstruacija.. nakon menstruacije pocela sam osjecati pulsiranje kod pupka tocnije dva prsta od pupka gore..ali vidim da pulsira i donji dio stomaka... pocela sam gubiti apetit i jako mi se suse usta te sam stalno zedna.. imam neko podrigavanje koje nije toliko cesto.. dva tri puta sam imala proljev i neke kao cudne vrtoglavice .. osjecaj mi je cudan.. nekad kao da mi bude mucnina neka ali vise me tjera na podrigivanje te kad podrignem bude mi lakse.. Brzo mi se srce uzlupa.. sto mislite sto je to, i jesu li to simptomi trudnoce ili mozda nesto drugo?

Ivo Balenović, dr. med.

To nisu simptomi trudnoće. savjetujem da se javite Vašem liječniku.

iva420

Poštovani, nadam se da ćete mi što prije odgovoriti.
Zadnja menstruacija je bila 29.04 do 05.05.
Nezasticeni spolni odnos je bio sa 06.na 07.05. Partner je ejakulirao, ali izvan rodnice. Nakon toga, tjedan dana iza je bio još jedan odnos, ali bez ejakulacije. Taj dan sam na papiru, nakon mokrenja, vidjela trag krvi (može biti ovulacija, a možda i ostecena sluznica od grubog seksa). 23.dan ciklusa sam imala 2 odnosa. Prvi je bio s ejakulacijom, ali van rodnice, drugi bez ejakulacije.
Trebam dobiti kroz par dana, ali me strah da možda nije došlo do trudnoće. Ciklusi mi u zadnjih pola godine-godinu variraju (izmedu 27 i 32 dana). U zadnjih par ciklusa je 29.dana.
Postoji li mogućnost trudnoće?

Tea1995

Poštovanje,
imala sam rizican odnos 28.4.2022. Inace imam vrlo redovne menstruacije, svakih 28 dana. Svoju redovnu menstruaciju sam dobila 9.5.2022. istog intenziteta I trajanja kao I inace ( obilnije krvarenje i postepeno smanjivanje u rok od 5 dana).

U zadnja 3-4 dana osjecam mucninu, vrtoglavicu, glavobolje i pojacan umor. Isto tako imam redovno ovulacijsko krvarenje unazad pola godine, koje je ovaj put izostalo.

Uzela sam dva testa u tekucoj sedmici koji su bili negativni. Zanima me da li postoji sansa za trudnocu i da je test bio lazno negativan?

Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana iva, prema navedenome mogućnost trudnoće je samo teoretska.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tea, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

anitad

Poštovani, ja sam Vam pisala da mi menstruacija kasni mjesec dana i da sam imala prije toga menstruaciju poslije koje nisam imala odnos (na početku ove teme je moje pitanje) , ja sam ipak 17.05. uradila test i bio je negativan, 99% vjerujem u njegovu pouzdanost jer u tom periodu, da sam trudna trebao bi pokazati trudnoću, tj mislim da se ne bi mogao desiti lažni negativni nalaz, provjerila sam, zadnji odnos je bio 6. marta, a zadnja menstruacija 12. marta. Ja još nisam dobila menstruaciju,pa obzirom na sve navedeno, negativan test, prethodnu menstruaciju nakon koje nije bilo odnosa, ali uz ovoliko kašnjenje, šta preporučujete?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem analizu hormona.

anitad

Da li na osnovu negativnog testa mogu isključiti trudnoću, ili je potrebno da ga ponovim?

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na sve navedeno test je isključio trudnoću.

Zaja

Postovani
U 4 mjesecu sam trudnice tj u 15 sedmici primjetila sam zadnih par dana da mi oticu strasno noge
Sobzirom da radim 8 sati dnevno na postu i sve je to stojanje i hodanje
Pritisak mi je oke bude 110 sa 70
Zanima me dali je rano za oticanje I imate li neko rjesenje
Kada dodjem sa posla odmorim noge nognem na jastuk i bude mi lakse osjetim da malo spadne otok
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dok je krvni tlak u redu, nema razloga za brigu. Savjetujem da izbjegavate dulje stajanje i teže tjelesne napore.

Zaja

Hvala Vam
Zanima me da li je rano za oticanje? Ili to nema veze kada krece
Dali bih smjela neke obloge na prirodnoj bazi korostiti, jer navecer mi bude strasno tople nogee skoro pa vrele i sta vi mislite za carape za trudnice dali bih to pomoglo?
Sada su i strasne vrucine
S postovanjem

korisnik90876

Poštovani, danas sam imala nezaštićeni analni odnos, prvi mi je dan nakon plodnih dana, dečko je ejakulirao izvan vagine, ali je na otvoru rodnice bilo sluzi kao i u anusu, jel moguće da je predejakulat bio na otvoru rodnice ili slina jer smo je koristili kao lubrikant? Jel moguća trudnoća? Hvala unaprijed...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zaja, oticanje nogu je česta pojava u trudnoći. Što više držite noge na povišenom i slobodno koristite obloge na prirodnoj bazi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana korisnik, na opisani način trudnoća nije moguća.

nerka_s

Poštovani,
Unazad nekoliko mjeseci aktivno "radimo na bebi". Menstruaciju sam trebala dobiti 30.06. međutim, danas je evo 03.07. i još uvijek ništa.
Danima prije očekivane menstruacije grudi su me jako boljele, bile se osjetljive i na najmanji dodir. Već par dana osjetim menstrualne grčeve, koji traju određeni period pa prestanu. Idem često u wc, osjetim blage mučnine..ali se plašim da sve to ne umišljam od prevelike želje. Radila sam dva testa i negativna su. Danas 03.07. oko 18:00h sam primjetila smeđkasti iscjedak, koji je baš blag. Da naglasim da mi menstrualni ciklus traje 28-29 dana.
Da li se mogu nadati da je u pitanju rana trudnoća i da su testovi lažno negativni?
Unaprijed hvala

KristinaK

Poštovani,

posljednja menstruacija je bila 7.6., ciklusi variraju od 27-32 dana.
16.6. minuta-dvije nezaštićenog spolnog odnosa.
17.6. i 18.6. zaštićeni spolni odnos.
23.6. zaštićeni spolni odnos.
2.7. zaštićeni spolni odnos, vađenje prilikom ejakulacije, ali je kondom ostao unutra i izvađen je nakon sat vremena.

U periodu od zadnje menstruacije sam bila pod stresom, boravila u inozemstvu i promijenila rutinu i prehranu te se liječila canestenom 29.6.-1.7.

Menstruacija je došla 3.7., ali je vrlo oskudna i to je ono što me brine. Simptomi pms-a uredni i klasični, trenutno bih rekla se povlače. Boja je normalna, bolovi na početku menstruacije mrvicu slabiji nego inače, ali nije obilna i u principu ide samo prilikom odlaska na wc. Očekivani dolazak menstruacije je bio 6.7. no kako je došla ranije sve se pomjerilo i plodni dani su bili 14.6.-20.6.

Mogu li je smatrati „pravom“ menstruacijom ili se moram brinuti budući da ispada da sam imala odnose unutar plodnih dana?
Također, ako je prava trebam li se brinuti oko odnosa koji je bio 2.7. ili se to ništa nije moglo uhvatiti ako je došla odmah sutradan?
Lijep pozdrav.