Trudnoća-hitno

nesiguran.sam

Poštovani,
Djevojak i ja smo imali odnos bez kondoma u trajanju od najvise 1 minute, nakon toga sam nastavio sa kondomom sa 15.7-16.7 u noći.. Ejakulirao sam u kondom (prekinuti snosaj+kondom). Posljednja mensteuacija joj je bila 24.6. Prosjecno ciklus traje 30-32 dana. Postoji li mogucnost trudnoce ? Nisam ejakulirao u nju ali nisam bio blizu ejakulacije kada smo imali odnos bez kondoma. Postoji li mogućnost izlaska predejakulacije? Kako da raspoznam predejakulaciju? Hvala puno .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži spermatozoide, a i odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

nesiguran.sam

Hvala na prijasnjem odgovoru,
Zelio bih dodat da je djevojka navela da je u petak (12.7) uocila bjeli gusti sekret.(pretpostavljam da je taj dan bila ovulacija). Dali je istina 3 dana prije ovulacije i 2 dana poslije? Hvala, brinem se jer ne zelimo trudnocu sada, a kasnije smo tek shvatili da su plodni dani bili blizu, pa ako postoji ikakva sansa da radije uzme pilulu za dan poslije. Hvala jos jednom, to je sve. Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za pilulom. Trudnoća nije moguća.

Monikaaaa55

Poštovani,
Pijem kontracepciju od koje nemam menstruaciju tri mjeseca. Sad sam negdje pri kraju drugog mjeseca, ali u subotu sam otprilike sat, sat i pol nakon sto sam popila tabletu imala vodenastu stolicu te nisam popila novu tabletu. Jucer sam imala jedan odnos s partnerom s konodom, a nakon nekih dva sata jos jedan takoder sa kondomom, ali ga je on prvo poceo stavljati na krivu stranu, a onda stavio na pravu. Nije pukao ni nista. Dali postoji ikakva mogucnost trudnoce? Hvala na odgovoru lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontracepciju ne postoji mogućnost trudnoće.