Mokraca

Kuglicaa

Postovani dr,pisala sam vam prije par mjeseci kako u mokraci vidim kao bijeli iscjedak,bude jedan komad kao bjelanjak samo sto je bas bjela boja,nikakvih simptoma nema,sem sto to vidim u protekla 3 mjeseca.Malo je pojacan i vaginalni iscjedak ali je proziran,savjetovali ste me kada budem u mogucnosti da uradim analitu mokrace...uradila i u mokraci he pisalo da imam 5-6plocastih epitela i dosta bakterija,a u krvi blago povecan crp 6,dr mi je zbog toga dala da odnesem mokracu na mikrobiologiju mada je moja sumnja bila da je zub u pitanju zbog crp,jer dolje nikakvih simptoma nemam.Nalaz mikrobioloski je sterilan,znaci nema nista....molila bih vase misljenje sta bi to moglo biti u mokraci i da li je normalno da se to desava povremeno.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bijela sluz u urinu može biti posljedica neuravnotežene prehrane. Kod pojačanog unosa proteina oni se ne uspiju apsorbirati, te mogu stvarati bijele pahuljice i vlakna u urinu. Prehrana bez masti i ugljikohidrata kao i pretjerani tjelesni napor uzrokuju potrošnju vlastitih proteina koji tada mogu tvoriti opisane promjene u mokraći.