Vaginalna gljivična infekcija

Tinica22

Poštovani,

Prije 4 mjeseca sam bolovala od e.coli. Pila sam 2 vrste antibiotika i tijekom terapije sam dobila candidu. Simptomi su mi bili: Bijeli iscjedak,nelagoda kod spolnog odnosa i bijele mrvice na stidnim usnama.Nisam imala svrbež. U ljekarni sam uzela Canesten kremicu al samo je malo ublazila,i dalje sam imala iscjedak i boljelo me tijekom spolnog odnosa. Pošto sam morala cekati 2 tj na pregled kod ginekologa, otisla sam kod doktorice opce medicine, i propisala mi Klotrimazol kremicu,al isto ništa. Tek prije tjedan dana mi je ginekolog propisao Diflucan kapsulu od 150 mg,kao i mom dečku. Popila sam ju prije točno tjedan dana,i jos mazala Klotrimazolom. Jucer nisam mazala,i na zalost,jos uvijek imam iscjedak i pojavile su se bijele mrvice. Može li mi doktorica opće medicine propisati neki jači lijek?jer ne mogu cekati 2-3 tjedna dok ne odem kod ginekologa. Oprostite na dugom postu. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, može se ponoviti terapija svaki treći dan do ukupno tri doze, a nakon toga (ukoliko infekcija bude i dalje bude prisutna) jedanput tjedno.

Tinica22

Poštovani,

Evo nakon silnih kremica, ispiranja rodnice kod ginekologa i koristenja vaginalete Vagisan,rijesila sam se candide,al na svega 3 tjedna

Tinica22

Jučer sam primjetila gusti, bijeli,sirasti iscjedak,danas također. Ne svrbi,ne peče. Prehlađena sam 2 dana, mislite li da mi se vratila zbog pada imuniteta? Koje vaginalete preporučate? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno se radi o gljivičnoj infekciji kao posljedici pada imuniteta. Uzmite ponovo Vagisan Myko kombi.

Tinica22

Poštovani,

Nakon zadnjeg upita vezanog za candidu,koristila sam plymicol vaginalete i riješila sam se gljivica. Ali imam novi problem, vec 2 dana osjećam žarenje i svrbež na ulasku u rodnicu i pojavilo se crvenilo. Miris je dosta neugodan, podsjeća na ribu. Iscjedak nije obilan,primjetim jedino dok se obrišem nakon obavljanja nužde. Sad je bijele boje,a prije 2 dana je bio žućkaste. Da li su to opet gljivice ili neka upala? Dok sam ih imala,nisam osjecala svrbež i žarenje i nije bilo neugodnog mirisa. Htjela bih si kupiti neke vaginalete,znam da ima više vrsta,pa bih Vas molila da mi kažete o čemu se točno radi. Hvala Vam.

Tinica22

Zaboravila sam napomenuti, imam plymicol i vagisan kremicu,pa sam si jučer namazala da mi ublaži žarenje,nadam se da ne smeta. Svakako ću otići i kod ginekologa,ali tek za tjedan dana jer sam student i ne mogu nikako prije.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, miris po ribi karakterističan je za infekciju Gardenerellom. U terapiji se koristi medazol. Plimycol neće smetati, ali ne djeluje na bakteriju.

sanidica

Postovani pila sam antibiotike Panklav 625mg 7 dana i nakon ispijenih antibiotika javila mi se gljivicna infekcija. Odecam uzasan svrab i imam gusti bijeli sekret. Kupila sam kansen vaginalni krem i mazem se spolja jer nisam imala odnose pa ne mogu unutra nista koristiti (vaginalete , aplikator i slicno ) Ovo mazem od petka, medjutim ne osecam bas nesto da mi je bolje. Da li mi mozete reci sta bih mogla dalje s bzirom da sam djevica ne znam sta mi je jos preostalo a uzasno me svrbi, za koji dan bih trebala i dobiti, a planiram i udaju za mesec dana pa bih to volela resiti pre toga. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzmite antimikotik peroralno (Diflucan)

sanidica

Hvala. Mozete li mi samo jos reci koliko dugo da pijem i kako se piju ?

Ivo Balenović, dr. med.

Jednokratna doza 150 mg.

stels02

Postovani,
Vec se godinama borim s vaginalnim gljivicnim infekcijama koje su ucestale i pojave se nakon svakog ljecenja. Koristila sa mnogo puta jake vaginalete Polynax, ali bezuspijesno. Najvise me smeta sto su takoder dosle na vanjski dio spolovina te su mi i velike i male usne pune nekih izraslina kao pristica...
Na pocetku sam se prepala da su to bradavice jer su me uzasno jako svrbljele i svrbe me i dalje, ali je moja ginekologica rekla da je to samo moja koze dolje jako iziritirana zbog gljivica i da kad ih jednom rijesimo da ce se i to povuc.
Zanima me dali imate neki savjet kako da ih se rijesim.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gljivice se liječe antimikoticima. Savjetujem da provedete terapiju vaginalnim antimikotikom i kremom (Plimycol, Rojazol, Canesten, Vagisan myko kombi)