trudnoca i astma

zeljka23

u drugom sam mjesecu trudnoce ,imam jaku prehladu (inace bolujem od astme) i prepisan mi je inhaler budicort plus ventolin cfc free .Koliko je to stetno uzimati tokom rane trudnoce ?
unaprijed zahvalna

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Nakon konzultacije s našim kolegama koji se bave patologijom trudnoće saznala sam da je stanoviti broj žena tijekom rane trudnoće obrađivan na njihovom odjelu imao istovjetnu terapiju Vašoj i da nije bilo nepoželjnog utjecaja na razvoj ploda. Ipak, ukoliko imate kakve dileme oko terapijske doze i duljine primjene terapije uputila bih Vas na savjet kliničkom farmakologu, koji također možete potražiti na našim stranicama.