trudnoca i dojenje

vedrana

zanima me da li je dojenje u trudnoci bezopasno. iz raznih izvora sam izvukla proturjecne savjete, pa me zanima i vase misljenje.
zahvaljujem na odgovoru.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Dojenje u trudnoći , s obzirom na lučenje prolaktina i izazivanje grčevitih materničnih pokreta može biti potencijalno štetno za tekuću trudnoću, te se u slučaju krvarenja tijekom rane trudnoće ili bolova savjetuje prekid dojenja. Također treba napomenuti da dojenje (redovito u najmanje 4 obroka dnevno) priječi nastup ovulacije i menstruacije, ali s ukoliko se smanjuje opseg i učestalost dojenja, budite oprezni u slučaju da ne želite zanijeti odmah nakon prethodnog poroda.