Cilest + Progynova 21 ?

Eva

Postovana Dr.!

kako vec duze koristim Cilest tablete skoro svaka 2 mjeseca imam probojno krvarenje u tjednu od 14-21 tablete (dakle 3 tjedan) i izostaje mi krvarenje u pauznom tjednu.
Lijecnik mi je sada predlozio uz Cilest uzimanje Progynove 21.
Zanima me kakve su to tablete, koje su nuspojave i zasto mi to daje uz Cilest.
Uz sve to zanima me da li postoje laksi kontraceptivi od Cilesta.
I da li trebam obaviti neke dodatne pretrage da ustanovimo zbog cega se javljaju probojna kravrenja.

Unaprijed hvala!

Eva

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ukoliko Vam se javlja probojno krvarenje na Cilest (koji spada u novu generaciju tzv niskodozažnih kontraceptiva) za očekivati je da bi niža doza oralne kontracepcije još više dovodila do ovakvih neželjenih posljedica. Terapija koju Vam je uveo liječnik (Progynova je estrogenski preparat) vjerojatno će Vas riješiti ovih problema, ali alternativno možete pokušati primjenjivati neki drugi oralni kontraceptiv starije generacije, o čemu se savjetujte s liječnikom.