TRUDNOCA I OCNI TEST

Dubravka86

Poštovani,
upravo sam saznala da je naša firma organizovala oftamološki pregled, koji sadrži određivanje dioptrije sa sirenjem zenica, merenje ocnog pritiska sa pahimetrijom, kolorni vid. Ja sam trudna 5 nedelja, pa me interesuje da li su svi ovi pregledi skroz bezbedni za trudnice na pocetku?
Pored toga su organizovani uz abdomena, mekih tkiva vrata i dojki.
Dal ja te sve preglede smem da uradim bez bojazni da mogu prouzrokovati neku stetu?
Unapred hvala na odgovoru,
Dubravka

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svi navedeni pregledi se mogu raditi bez opasnosti za trudnoću i plod.