Trudnoća ili nešto drugo?

kikismiks1

Poštovani, dana 3.4.2021. imala sam prvi spolni odnos i koristili smo dvostruku zaštitu (ja sam inače na pilulama - Daylette - već 10 mjeseci i imali smo prezervativ), a 29.3.2021. bio je prvi dan moje posljednje menstruacije. Inače jako pazim s uzimanjem pilula, tj svaki dan ih uzimam u isto vrijeme i još mi se nikada nije dogodilo da sam koju zaboravila popiti. Sljedeća očekivana menstruacija trebala je doći 26.4.2021. međutim kasni i to je kod mene uzrokovalo paniku da možda nije u pitanju trudnoća. Sredinom mjeseca sam posjetila ginekologa zbog napetosti u zdjelici i boli u jajnicima nakon čega je utvrđeno da imam vaginitis za koji sam dobila Polygynax koje sam koristila prema uputama. U to isto vrijeme grudi su mi bile prilično bolne i natekle, nešto što nisam iskusila otkad sam na pilulama. Moram napomenuti da sam prilično pod stresom zadnjih mjesec dana (djelomice i zbog simptoma koje sam osjetila kroz mjesec), a također i treniram visokim intenzitetom 5 puta tjedno. S obzirom na sve, mislite li da bi možda moglo eventualno biti riječ o trudnoći? Puno Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Kod žena koje koriste oralne kontraceptive menstruacija ponekad može izostati.