Trudnoca nakon histeroskopije ?

Kleopatra0410

Postovani radila sam histeroskopiju polipa 6.9 i 25.9 mi je pocela menstruacija ....
Znaci ja i suprug pokusavamo vec 1 godinu da ostanem trudna i nista i na pregledu mi je pronaden polip kojeg sam uklonila i sad me zanima kakve su mi sanse za trudnocu posto su mi jajnici uredni jedino imam malo zadebljanu maternicu??.... samo da napomenem da sam nakon zahvata pila 3 dana antibiotik i da od onda ne uzimam nikakvu terapiju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da već godinu dana pokušavate trudnoću savjetujem da se javite na odjel za humanu reprodukciju radi obrade. Prvi je korak određivanje suprugova spermiograma.

Kleopatra0410

Bio je na spermiogramu i uredan je ...dali je mozda stvarno problem bio samo polip

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće, ali ipak savjetujem (budući da na trudnoći radite godinu dana) da se javite na odjel humane reprodukcije.

Kleopatra0410

Apstinacija 5 dan
Izgled -žuckast
Vuskoznost-uredan
Likvefakcija- uredan
Ph- 8.4
Volumen - 4.50
Analiza spermija
Ukupan broj spermija-67.50
Koncentracija- 15.00
Ukupno pokretnih- 20.00
Progresivno pokretni -13.33
Nepokretni-80.00
Vutalnost( zivih spermija)- 79.25
Urednih morfoloskih oblika-6.83
Okrugle stanice -1.75
Molim vas da mi pojasnite ovaj nalaz
Pokretni(neprogresivni)-6.67

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, broj pokretnih i progresivno pokretnih spermija je smanjen. Savjetujem da se javite na odjel humane reprodukcije.