Iscjedak iz obje dojke

lidija.p.

Na početku menstrualnog ciklusa slučajno sam vidjela točkicu na grudnjaku,izvršila sam samo pregled dojki i pri navlačenju i pritisku na bradavice mi ide svjetlo prozirna blago žućkasta tekućina,na desno blago žuto na lijevoj dojci vodenasto.
Čekam uzv grudi pri prvom slobodnom terminu,sutra ću otići na pregled kod svoje doktorice.Molila bi vaše mišljenje?
Prije M su me jako boljele grudi i bradavice ,nisam ih smjela pipnit.Sada me ne bole bradavice već grudi ne jako već onako podnošljiva bol,ponekad osjetim probadanje?
Što bi to moglo biti?Probala sam puno garderobe na golu kožu u Seconhand šopu dali sam pokupila nekakvu infekciju?
Čitam na netu da može biti i rak
Danas mi je zadnji dan ciklusa.
Trudna nisam.
12.10 sam naručena kod ginekologa na pregleda ,može li mi on pregledati grudi u nekako pomoći dok ne odem na Uzv.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Rak možete isključiti. Savjetujem da odredite razinu hormona prolaktina. Povišene vrijednosti prolaktina mogu uzrokovati iscjedak iz dojki.

lidija.p.

Hvala lijepo na vašem odgovoru.
Upravo dolazim od svoje doktorice,prepipala me na desnoj dojci osjeti blago zadebljanje,kaže da nije ništa ovako već vjerojatno hormonski
Pitala me za trudnoću,ja sam spolni odnos imala 10.9 a menstruacija je došla 23.9 ona kaže da "preko menstruacije može doć do trudnoće" malo me je to zabrinulo.
Nikakvih simptoma T nemam, menstruacija je normalno trajala i došla kao inače.
Poslana sam da izvadim Tsh ,ANTI po,ft3 ft4 i prolaktin,kaže da je moguće da imam blagi hormonski poremećaj.
Dali se slažete sa dijagnozom moje doktorice? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Uglavnom da, ali čim nastupi menstruacija, trudnoća je isključena.

lidija.p.

Hvala vam još jednom na odgovoru.
Neću vas više opterećivati , ovo je posljednje...
Stigli su mi nalazi hormona pa ako bi ste to htjeli pogledati.
TSH 1.456 ( 0.350 -4.940)
FT3 4.58 (2.63 -5.70)
FT4 15.21 (9.01 -19.05)
ANTI-tpo 0.65 (< 5.61)

(S) PROLAKTIN (8-9 h) 520 (109-557)
Iscjedak iz dojki gotovo i da nema ,samo jako kad promasiram i jako stisnem bradavicu.
Hvala vam lijepo na vašem vremenu i odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nalazi su u granici normale.

lidija.p.

Hvala lijepo.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.