Trudnoća nakon pilula?

Irena

Pilule (Stediril M) koristim od svoje 21 godine sa povremenim pauzama pod nadzorom liječnika. Sada mi je 35 i planiram trudnoću. Ima li kakvih opasnosti po plod (ili mene) ukoliko odmah ostanem u drugom stanju?

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana gospođo,
Nakon duljeg korištenja oralnih kontraceptiva savjetovala bi se šestomjesečna pauza prije planiranja željenog začeća. Ukoliko se trudnoća desi i prije sugeriranog termina, ne očekujemo komplikaciju tijeka trudnoće. Ipak, radi mjera predostrožnosti preporučila bih da slijedite upute proizvođača oralnih kontraceptiva i liječnika.
Čestitam na suvremenom pristupu u primjeni kontracepcije i želim Vam puno uspjeha u Vašem nastojanju da ostvarite materinstvo.