Trudona posle 35

Lojpurusa

Postovani Dr.
Ja evo nebih bas sve sad da vam pisem da vas zamaram pa cu probati u kratkim crtama.
Imam Mirenu koju sam stavila pre 3 god. iz zdravstvenih razloga ako me razumete(hormonskih poremecaja).
Imam cerkicu njoj je sad BOGU hvala sest a eto meni ce uskoro 36blunk.E sad ja bih da pokusam jos jednoblunk)
Moram napomenuti da me je strah vadjenja spirale mada ovde davaju kapi koje mozete koristiti ako u slucaju vise krvarite.
Sve to ide u redu ja sam realna i mislim da moze doci do svega a i nemorablunk)Pomozite mi reci kako da se oslobodim tog straha jer iskreno
vreme mi prolazi mi starimo a nebih da mi cerka ostane sama kako se to kaze.
Inace iza mene imam jednu transfuziju iz kog razloga sam stavila Mirenu
Tri spontana mada znam da moram odrzavati trudnocu(napustiti posao)
i eto mislim dva horm.poremecaja.Bogu hvala zivi smo i zdravi eto mene interesuje sta vi preporucujete nama malo starijim mamama.
P.S.juce sam videla jednu mamu koja je 44 rodila divnu cerublunk)
to mi daje motivaciju.
Unapred zahvalna.
Ah da nezaboravim ovde Mirenu vadite uz Men.ili par dana pre kad nemate uz neke lekove koji matericu omeksaju ali ime nemogu trenutno da procitam(sitno jako).
Kakve su vase preporuke koji dan,pri menst.i dali se mora sacekati jos jedan ciklus da se sve to ocisti ???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svaki unutarmaternični uložak, pa tako i Mirena ima na sebi končić koji se priliko postavljanja odreže vrlo kratko te ostavi da malo viri iz vrata maternice.
Najlakše je IUD, spiralu postaviti pa tako i odstraniti pred kraj menstrualnog ciklusa, jer je tada vrat maternice još dosta otvoren, pa sam zahvat nije nimalo bolan, kod žena koje su rađale.
Nikakav analgetik ni anestetik se rutinski ne primjenjuje, no ako želite možete se sa svojim liječnikom dogovoriti da vrat maternice malo infiltrira sa anestetikom. Zahvat traje par sekundi.
Nakon toga savjetujem da svakako krenete na novu trudnoću.

Lojpurusa

E super sve ste mi lepo rekliblunk)Znaci nemoram da cekam ciklus moze odmah trudnoca.A strah njega ko sisa blunk)Hvala vam na iskrenosti i odgovoru s puno postovanja i veliki pozdrav.K.