Učestalo kašnjenje menge

5ra

Poštovani,

Imam 16 i pol godina, men. sam dobila sa 14 god i u početku je bila gotovo redovita i dolazila na vrijeme. Zadnjih pola godine men. ciklus mi je produžen nenormalno. Nisam imala nikakve spolne odnose,nisam bila kod ginekologa. Ciklusi mi traju oko 40,45 dana . Imam bolne menge i traju oko 5 dana. Ovaj mjesec sam trebala dobiti oko 19.-og i još je nema,a 31. je. Neznam koji bi razlog tome učestalom kašnjenju trebao biti. Evo par dana osjećam neku bol u predjelu jajnika,al ne jaku.I to tako već par mjeseci,nadam se da će doći ,ali ipak ne dolazi.
Molim Vas ,ako imate kakav odgovor ili savjet u vezi toga....
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, najčešći uzrok oligomenoreja( produženog ciklusa) u Vašoj dobi jesu policistični jajnici. To je prvo što je najvažnije isključiti.
Savjetujem UZV pregled kod ginekologa, da se pobliže ustvrdi koji je uzrok.

5ra

Neznam kako bih uopće pristupila ginekologu/ginekologici. Neznam kako se naručiti na preglede...
Sram me i nemam baš takvu vrstu odnosa s majkom ,tj. ne pričamo o tim stvarima. Možete li me savjetovati što mi je činiti?
Hvala Vam na prethodnom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako, otiđite kod najbližeg ginekologa koji ima ugovor sa HZZO-om,. Sve što morate ponjeti sa sobom je zdravstvena iskaznica.
Naručit će Vas na pregled i ustvrditi o čemu se radi. Ne brinite Vi im svakako nećete biti najmlađi pacijent.