Ukidanje Duphastona u trudnici

IdaC

Postovani,
Trenutno sam 33+5 sedmica trudnoce. Zbog komplikacija na pocetku (hematom, kontrakcije itd.) ukljucena mi je terapija izmedjuostalog i Duphaston 4×1. U 19 tt mi je smanjena doza Duphastona na 3×1. Na zadnjem pregledu u 33+3 tt nalaz glasi:
EHO prednjaci glavica ploda
BDP 82 mm
HC 294 mm
AC 306 mm
RI au 0,67
FL 66,6
KČŠ +
Dovoljno plodove vode
Posteljica na prednjem zidu, I stepen zrelosti

Doktor mi je na osnovu UZ rekao da pijem jos 5 dana Duphastone 3×1, tj do ulaska u 35 nedjelju i da prekinem sa Duphastonom. Mene je strah prestati tako naglo bez smanjivanja doza, mada mi je doktor rekao da nema potrebe da smanjujem jer je mala doza i da mogu samo prestati piti. Je li to uredu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete samo prestati s uzimanjem terapije onako kako vam je doktor rekao.