Ultrazvuk u 28 tjednu trudnoce

IvyP

Postovani,

U 28 tjednu uredne trudnoce ucinjen mi je kontrolni ultrazvuk (kod zamjenske lijecnice tijekom sezons godisnjeg odmora) koja mi je napisala sljedeci nalaz
Grav hbd 27+4
Bpd 7.3
Fl 5.6
Ac 25.33
Efw 1420g
Desni pijelon 6mm
Kcs +, glava

Nalazu je prilozila uzv sliku desnog pijelona i zaokruzenu sliku uha djeteta. Nazalost ovoj poruci ne mogu priloziti slike, no obzirom a sam izuzetno zabrinuta molim Vase misljenje radi li se o mogucem problemu ili anomaliji, i trebam li ici na naknadne pretrage obzirom da je sljedeci oregled zakazan tek za 23.8.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne trebate. Trebate pratiti širinu pijelona.

IvyP

Hvala vam na odgovoru doktore.
Ovdje se nalazi i uzv slika djetetovog uha koje je lijecnica zaokruzila a nije mi nista o tome rekla pa sam uplasena da nesto nije u redu. Mozete li molim vas pogledati i dati Vas komentar. Hvala Vam

http://www.2shared.com/photo/2rTDGWgh/20160723_104830.html

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu na osnovu slike razlučiti o čemu se radi. Sugeriram da napravite negdje drugdje UZV pregled najbolje u ustanovi u kojoj ćete roditi.

IvyP

Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ana_al

Poštovani doktore,
molim vas za mišljenje o nalazu UZV učinjenom u 28 tjednu trudnoće (27+0).
UZV: BIP = 68mm, AC= 23,9, FL = 47 mm, TT oko 1070 g
U 22 tjednu UZV: BIP = 52 mm, AC= 16,9, FL= 34 mm, CER= 22 mm, CM = 4,5 mm, LV= 5,1mm

Konkretno brine me da li bi za ovaj stadij trudnoće (28 tjedan) FL trebala biti veća? Učinjen je NIFTY koje je bio uredan.
Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je unutar fizioloških granica odstupanja. Nisu sve bebe jednakih mjera.

ana_al

Hvala Vam! prva trudnoća i previše promišljanja pa možda i nepotrebno pitanje s moje strane happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Možete biti mirni.