Lazna menstruacija

Sakiiiii

Postovani,
Da li se kod lazne menstruacije mogu pojaviti ugrusci krvi i da li ona moze menjati boju u toku krvarenja kao redovna menstruacija?
Da li je moguce da se tokom lazne menstruacije pojave jaki grcevi u stomaku i ledjima ili su za laznu menstruaciju karakteristicni samo blagi grcevi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svi navedeni simptomi su karakteristični za pravu menstruaciju.

Sakiiiii

Postovani,
S obzirom da mi je mentruacija kasnila jedan dan, imala sam jake grceve u ledjima i stomaku, menstruacija je bila svetla sa ugruscima i polako je menjala boju, ali je vrlo vrlo oskudna. Ceo jucerasnji dan nije mogao da se natopi niti jedan ulozak. Svi odnosi su uvek bili sa zastitom. Da li bi trebalo da uradim test za svaki slucaj ili bi trebalo da odem na pregled s obzirom na to da vec neko vreme imam oskudne menstruacije?
Hvala Vam na svim dosadasnjim odgovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, već sama činjenica da su bili ugrušci znači da krvarenje nije bilo oskudno. Trudnoću možete isključiti, a ako želite potvrdu, uradite test.

Sakiiiii

Hvala Vam,
Pogresno sam se izrazila, vrlo oskudno krvarenje sa vrlo malim komadicima tkiva(bar tako izgledaju). Da li i dalje ostajete pri istom odgovoru?

Ivo Balenović, dr. med.

Odgovor je isti.

mimi29

Poštovani, zadnjih 7 mjeseci menstruacija mi dolazi svakih 31 do 33 dana. Prije toga su mi ciklusi bili nesto dulji. Sedam dana prije ocekivane menstruacije imala sam odnos zasticen kondomom. 7 dana nakon odnosa, kada je i trebala, dosla je menstruacija koja je trajala 2 dana jako obilno s dosta ugrusaka, gotovo svaka 2 sata sam morala mijenjati maxi ulozak, treci dan jace do normalno, cetvrti dan onako dosta manje i s par ugrusaka i komadica tkiva i peti dan je malo smeckastog bilo. Bol je bila prisutna, dosta jaka prva 2 dana i jos malo treci dan. Ovaj mjesec nisam imala bas jake simptome pms. Mogu li iskljuciti trudnocu i smatrati ovo pravom menstruacijom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom radi se o pravoj menstruaciji. Trudnoću možete isključiti.