upala?

Emilia

Imam 18 godina i još nisam imala spolni odnos. Prije nekoliko mjeseci sam bila kod ginekologa ali nije obavio nikakav pregled- rekao je neka dođem nakon što ću imati spolni odnos jer mi inaće ne može napraviti papa test. No moj problem je u tome što mi se pojavio svrbež spolovila i iscjedak (nije čudnog mirisa). Zanima me da li je to možda upala ili neka infekcija? I kako je to moguće s obzirom na to da nisam imala spolni odnos, niti sam pila ikakve antibiotike? Ne znam što da napravim, ne bih opet htjela ići ginekologu!? Unaprijed, hvala!

prof. dr. Josip Djelmiš

Draga Emilia,
S obzirom na simptome najvjerojatnije se radi o upali uzrokovanoj Candidom (gljivicama). Savjetujem Vam da se javite svom ginekologu.