Upala zdjelice

yvonnelott

Poštovani,
U petak sam izasla iz bolnice nakon 7 dana lijecenja od Pid-a.
Zanima me da li moj decko mora popiti antibiotike da se upala kojim slucajem ne vrati. Ako da koje antibiotike da uzme?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste izliječeni nema potrebe da on preventivno uzima terapiju. Ukoliko i on ima simptome savjetujem da učini mikrobiološke briseve.

Marinna_94

Postovani, imam 25 godina. Redovni su mi ciklusi izmedju 25-28 dana i traje 7 dana. Prosle godine mi je konstatovana hronicna upala. Lijecila sam dugo antibioticima i vaginaletama. Izmedju vremenu pojavila mi se vodena cista na lijevom jajniku koja je nakon koriscenja hormonskih tableta pukla. U januaru sam radila papa nalaz koji je bio uredan.
Sad je moja zabrinutost nastala predprošlog mjeseca, kada mi se prije i poslije menstruacije pojavljuje smedji sekret, nekad u obilnom nekad u manje obilnom obliku.
Zanima me da li postoji mogućnost ponovne upale ili je možda nešto drugo? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o disfunkcionalnom krvarenju zbog slabije funkcije žutog tijela. Žuto tijelo se stvara nakon ovulacije i luči hormone koji pripremaju maternicu na trudnoću. Ukoliko ne dođe do trudnoće nastupa menstruacija. Kada žuto tijelo ne funkcionira idealno mogu se javiti oskudna krvarenja prije i nakon menstruacije. Takvo stanje može se liječiti primjenom gestagena (Duphaston) u drugoj fazi ciklusa.

Mensi86

Yvenolet molim Vas, kako da dodjem do Vas, mozete li mi se javiti na viber 0038669746506, treba mi vasa pomoc vezano za upalu zdjelice.
Unaprijed zahvalna