Upale urinarnog trakta u trudnoci!

Lavica85

Postovani doktore,

Imam 31 godinu i 24-ta sam nedjelja trudnoce. Od prije mjesec dana poceli bolovi u stomaku i ledjima. Nakon analize urina poviseni leukociti i uvedena terapija antibiotikom Cephalexin 500 mg 2x2 6 dana. Nakon toga nalaz urina je bio ok. Nakon 10tak dana evo opet bolovi praceni mucninom i oticanjem ruku i lica (bude oteceno ujutro).
Na svoju inicijativu ponovim nalaz urina i on je danas sledeci:
Izgled - bistar ;
Boja - zuta;
Reakcija- kisela pH6;
Spec.tezina- 1,020 ;
Bilirubin,urobilinogen, ketoni,askorbinska kis, glukoza u urinu, hemoglobin i nitriti negativni ;
proteini OPALESCENTAN
Leukociti DOSTA
Epitelne celije MASA PLOCASTIH EPITELNIH CELIJA
Bakterija DOSTA

Raniji pokusaji da se uradi urinokultura bezuspjesni.

Moj ginekolog je trenutno van zemlje i ja prosto ne znam da li da zapocnem odmah sa istim antibiotikom ili da cekam?

Hvala unaprijed,

S' postovanjem,
Marijana iz Banja Luke.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Napravite prvo urinokulturu i biuret u 24 sata.

Imma

Poštovani,

trudna sam 23+3, prije 10ak dana sam pila Xorimax radi blage upale (leukociti ref.interval 0-2, ja sam imala 5), imala sam bolove u donjem dijelu abdomena. Nakon toga 6 dana Geonistina i nakon završetka Geonistina dala urin na analizu, a nalazi još gori, leukociti 50, eritrociti 5 (ref interval 0-2). Što mislite da mi je najbolje činiti?