Moguća trudnoća

anam8787

Pozdrav,
Posljednju menstruaciju dobila sam 16. siječnja, a sada mi menstruacija kasni već 12 dana. Spolni odnos smo imali 11. 2. kada su mi bili neplodni dani (barem po digitalnom kalendaru kojega pratim), no iako nikako nije došlo do ejakulacije, imali smo dva spolna odnosa za redom (razmak je bio sat ili sat ipo vremena) pa me zanima postoji li kakva šansa za trudnoću od spermija koji su zaostali u mokraćovodu, a iako su bili neplodni dani, može li se dan ovulacije pomaknuti možda na drugi dan. Naime, inače sam imala i problema s policističnim jajnicima, uzimala sam oralnu kontracepciju koju sam prestala uzimati prije 8 mjeseci (zbog zgrušavanja krvi) , a ovaj prošli mjesec pila sam antibiotik za upalu mjehura i usto sam počela i trenirati nakon duže pauze pa su možda i to mogući uzroci. Znam da je najbolje napraviti test, ali zanima me postoje li šanse uopće za trudnoću?
Unaprijed hvala,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli, trudnoća nije razlog kašnjenja menstruacije. Ipak, savjetujem da uradite test.

Sakiiiii

Postovani, imala sam odnos u plodni danima, dan posle ocekivane ovulacije, odnos je bio zasticen, kondom nije pukao niti skliznuo, a decko je ejakulirao van mene. Da li je trudnoca moguca? Kondom je bio ultra-tanak.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenome ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Sanja8457

Poštovani,
Poslednja menstruacija mi je bila 26.01
Imala sam odnose 3.2 i 11.2
Kojg datuma je veca verovatnoca da je doslo do začeća?

Hvala, pozdrac

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oba odnosa su bila unutar plodnih dana, tako da je vjerojatnije da je do oplodnje došlo prilikom nezaštićenog odnosa.

luvr14

Pozdrav!
Zadnja menstruacija bila mi je 4.2., a ciklus mi inače traje 29 dana. Prije 5 dana popila sam zadnju tabletu antibiotika nolicina zbog upale mjehura. Menstruacija mi je trebala stići danas, no i dalje ne dolazi što je čudno jer oduvijek dolazi na vrijeme ili čak ranije. Ponavljam, menstruacija mi je oduvijek redovna i nikad mi se ovo nije dogodilo. Spolno sam aktivna i imala sam zaštićene odnose. Postoji li mogućnost trudnoće i koji bi mogli biti razlozi zakašnjele menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. To je mogući razlog kašnjenja menstruacije.

luvr14

Napravila sam test na trudnoću još jučer (prvi dan kašnjenja) i bio je negativan.

luvr14

Napravila sam test još jučer (prvi dan kašnjenja) i bio je negativan.

Ivo Balenović, dr. med.

U pitanju je hormonski disbalans. Pričekajte menstruaciju, doći će.

k6elp6ie

Pozdrav. Molim Vas za savjet. Jučer sam imala prvi pregled u trudnoći, trudna sam cca 6 tjedna (zadnja menstruacija 24.01., ciklusi od 28 - 31 dan). Doktorica je rekla da je sve u redu, vidi se gastacijska vrećica i žuto tijelo, ali ne vidi se plod. Dala mi je preventivno utrogestan jer sam imala jedan spontani, i dalje me naručila na kontrolu za dva tjedna. Molim Vas za Vaše mišljenje, da li postoji šansa da bude sve u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je trudnoća nešto manja od amenoreje (vremena proteklog od zadnje menstruacije) pa se plod još ne vidi. Potrebno je ponoviti pregled za otprilike tjedan dana, tada bi se trebao vidjeti i plod.

Marijabic86

Postovani, menstruaciju sam dobila 16.veljace i trajala mi je do 20. veljace.. 20. Veljace i 25. veljace imala sam odnose bez zastite i koristili smo metodu prekinutog snosaja, decko nije bio ni blizu ejakulacije kada smo prekinuli odnose.. 3. i 4. ozujka imala vece kolicine prozirnog ljepljivog iscjetka koji ukazuje na plodne dane..
Ono sto mene zanima jest je li moguca trudnoca, u nekom hipotetskom slucaju recimo i da se dogodilo da su neki spermiji dospjeli u rodnicu, ili su ti dani u kojima sam imala odnose sigurni odnosno neplodni? Ciklus mi traje oko 28 dana. Sa oscilacijama dan,dva više ili manje.
Takodjer, vidim u vasim proslim postovima da stalno naglasavate da menstruacija ne smije odstupati vise od 12 dana na godisnjoj razini. Mozete li objasniti kako mislite na godisnjoj razini? Htjela bih vise znati kako bi mogla bolje racunati plodne dane.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacijski ciklusi mogu odstupati u trajanju i tada se ne mogu sa sigurnošću odrediti plodni dani. To je zbog hormonskog disbalansa koji može biti uzrokovan mnogim faktorima.

bobobobobobo

Poštovani doktore,

s dečkom sam imala nezaštićen spolni odnos 13.3.
Prvi dan zadnje menstruacije bio je 6.3. (također nedjelja). Dakle, na dan odnosa bio je osmi dan ciklusa.
Ciklusi mi variraju, 27-30 dana, manje od toga nije nikada. Uglavnom je oko 28. U prosincu je bilo 27, siječnju 29, veljači 28. Odnos smo prvo imali nezaštićen, zatim ga prekinuli u pola bez ejakulacije, nakon čega je on stavio kondom i nastavio odnos. Na kraju odnosa je ejakulirao izvan mene, u kondom.
Zanima me, mogu li biti trudna (znam da predsjemena tekućina ponekad sadrži spermatozoide, te da navodno izalzi tijekom cijelog odnosa, a znam i da spermiji mogu preživjeti do 5 dana)?

TomaSh

Poštovani doktore,
Dečko i ja smo imali odnos dan nakon završetka menstruacije, no kondom je puknuo i on je ejakulirao u meni. Isti dan navecer sam popila escapelle tabletu i sada 4 dana nakon mi se pojavilo krvarenje s bolovima kao da sam dobila menstruaciju. Je li to moguce, ili je to samo posljedica tablete?

AlbertL

Poštovani,

Molim Vas informaciju postoji li mogućnost trudnoće ukoliko sam spavao sa djevojkom pred kraj 7. dana ciklusa koji u prosjeku traje 26 dana? Nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ali sam ejakulirao cca 2 sata prije tog odnosa. Oprao sam spolovilo nakon te ejakulacije, ali me zanima postoji li mogućnost da je ostalo nešto ejakulata u cijevi spolovila i onda iscurilo prilikom tog idućeg odnosa nakon cca 2 sata.

Alekses199

Poštovanje, imala sam nezasticeni odnos za vreme menstruacije (drugi dan trajanja menzisa), s obzirom da nije ejakulirao u mene, ali nisam 100% sigurna. Ceklus mi je poceo 10.03, ali od juce osecam peckanje prilikom mokrenja i blagi bol u jajnicima. Citala sam da to mogu biti siptomi trudnoce, pa me zanima da li je moguca? Inace mens.su mi redovne na svakih 29dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bobobobo, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.