Uranjen ciklus

Kuglicaa

Postovanje,ciklusi redovni 28 dana(+-2),ovaj mjesec ciklus se pojavio 21 dan (11.04)ali blago krvarenje,inace imam obilnije.Svaki dan od 11.04 se po malo pojacava ali nikako da krene kako treba.Imala sam stresne dane i jos uvjek sam po malom dozom napetosti i stresa a sad jos i ovo dodatno opterecuje.Prije 4 god mi se isto desilo ali nikada 21 dan,tada kada mi se to desilo hormoni su se bili malo uzbunili pa sam pila ergometrin da stane jer nije nikako htjelo stati posto je oskudnije nego sto treba i pila sam provera 2×10mg tada.Od tada sve je bilo ok do ovog mjeseca sto sumnjam da je nervoza jer ginekoloski pregled i papa test prije 6 mjeseci su bili uredni.Posto sam trenutno u inostranstvu pa me dodatno opterecuje sta raditi,mozete li mi dati savjet ili misljenje sta bi moglo biti i da li ce menstruacija prava krenuti kroz dan dva kako bi i bilo vrijeme ili je ipak nesto drugo.Lp

Kuglicaa

Zaboravila sam dodati,trudnoca iskljucena i imam 42 god.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o blažoj hormonskoj neravnoteži, tj. slabijeg lučenja hormona progesterona (insuficijencija žutog tijela), zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja prije menstruacije. Obzirom na Vašu dob ništa neuobičajeno.

Kuglicaa

Hvala na brzom odgovoru,6-ti mi je dan kako se pojavilo i svaki dan racunajuci od prvog je po malo jaceg inteziteta,sad 6-ti dan je kolicina kao prvog dana,znaci li to da ce prava menstruacija krenuti kroz dan dva i stati normalno ili bi moglo biti da se tako vuce cijeli mjesec,pa cak da moram traziti dr.da uzmem tablete za zaustavljanje i progesteron.Inace da nije dosla tjedan ranije sad bi nekako i bilo vrijeme za redovnu menstruaciju.Maloprije kako sam se otusirala,malo se jace pojacalo.

Ivo Balenović, dr. med.

Uskoro bi trebala krenuti prava menstruacija.